PARTNER PORTALU
  • BGK

Tomasz Szymański p.o. zastępcy komendanta stołecznej policji

  • PAP/PSZ    21 listopada 2017 - 11:22
Tomasz Szymański p.o. zastępcy komendanta stołecznej policji
(fot. Grzegorz Czapski / Shutterstock.com)

Nadkom. Tomasz Szymański został p.o. pierwszym zastępcą Komendanta Stołecznego Policji, będzie odpowiadał za pion prewencji - poinformowała KSP. Szymańskiego powołał Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.
• Tomasz d 2002 r. nieprzerwanie jest związany ze stanowiskiem Kierowania KSP.

• W ubiegłym tygodniu wiceszefowie Komendy Stołecznej Policji zostali odwołani ze stanowisk.

• Nowy szef stołecznych policjantów uzasadnił wniosek chęcią samodzielnego doboru zastępców.

Nadkom. Tomasz Szymański jest związany ze stołeczną policją od 23 lat. Wstąpił do policji w 1994 r. i rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa-Śródmieście w oddziale patrolowo-interwencyjnym. Od 2002 r. nieprzerwanie jest związany ze stanowiskiem Kierowania KSP. W 2011 r. został zastępcą naczelnika tego wydziału, a następnie, w lutym 2017 r., awansował na stanowisko naczelnika tego wydziału.

"Z racji specyfiki zadań realizowanych w stołecznym stanowisku Kierowania KSP nadkom. Tomasz Szymański wielokrotnie koordynował i odpowiadał za prawidłowy przebieg wielu imprez masowych i najważniejszych policyjnych zabezpieczeń w Warszawie, m.in. EURO 2012, Szczytu NATO, Światowych Dni Młodzieży oraz wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa" - powiedział rzecznik prasowy KSP kom. Sylwester Marczak.

Szymański jest absolwentem Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku na kierunku pedagogika oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie przestępczości transgranicznej w Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej.

Odznaczony Srebrną i Brązową Odznaką "Zasłużony Policjant" oraz Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę. Jest żonaty. Pasjonuje się sportem i muzyką.

W ubiegłym tygodniu wiceszefowie Komendy Stołecznej Policji zostali odwołani ze stanowisk. Do komendanta głównego policji nadinsp. Jarosława Szymczyka zwrócił się o to nadinsp. Paweł Dobrodziej, który od czwartku pełni obowiązki komendanta stołecznego.

Nowy szef stołecznych policjantów uzasadnił wniosek chęcią samodzielnego doboru zastępców; wcześniej Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji uzyskało informację, iż jeden z zastępców komendanta stołecznego "mógł dopuścić się czynów o znamionach przestępstwa". Rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka podał, że informacja, wraz z zebranymi w tej sprawie materiałami została "niezwłocznie" przekazana do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Według radia RMF FM, chodzi o doniesienie jednej z policjantek, która oskarżyła swojego przełożonego o molestowanie seksualne. Według nieoficjalnych informacji, zbliżonych do sprawy, chodzi o oficera nadzorującego pion prewencji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.