PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń dofinansuje ferie

  • AT    2 lutego 2012 - 16:54
Toruń dofinansuje ferie

Ponad 90 tys. zł przeznaczy w tym roku miasto na dofinansowanie zimowego wypoczynku. Specjalnie dla dzieci pozostających w Toruniu przygotowano szereg zajęć sportowo-rekreacyjnych. Będą mogły spędzić wolny czas na wspieranych przez miasto półkoloniach, zimowiskach i obozach sportowych.
- Zbliżają się ferie zimowe. Dzieci i młodzież muszą naładować akumulatory. Miasto przygotowało więc szereg atrakcyjnych zajęć – powiedział zastępca prezydenta Ludwik Szuba.

Jak donosi magistrat dzieci pozostające w Toruniu (zabierz głos/oceń prezydenta) w okresie ferii zimowych, trwających w naszym mieście od 13 do 26 lutego, mogą uczestniczyć w zajęciach sportowo – rekreacyjnych w szkołach podstawowych i gimnazjach oraz w zajęciach dodatkowych w Ognisku Pracy Pozaszkolnej "Dom Harcerza" i Młodzieżowym Domu Kultury. Będą to warsztaty teatralne, warsztaty wokalno-muzyczne, warsztaty fotografii cyfrowej i zajęcia plastyczne.

Miasto dofinansowało również zorganizowane formy wypoczynku dla 607 dzieci. W czasie ferii najmłodsi torunianie skorzystają z półkolonii, zimowiska, obozów sportowych i obozów rekreacyjno-wypoczynkowych.

Wolny czas podczas ferii spędzić można aktywnie w obiektach udostępnionych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który przygotował m.in. darmowe wstępy na plenerowe lodowiska dla toruńskich uczniów oraz zniżkowe bilety na miejskie baseny i nfotmuje UM.

Na realizację zajęć sportowo – rekreacyjnych w szkołach podstawowych i gimnazjach oraz zajęć w OPP „Dom Harcerza” miasto przeznaczyło prawie 30 tys. zł., natomiast na dofinansowanie wypoczynku dzieci i młodzieży prawie 60,5 tys. zł.

Ponadto specjalnie na ferie ofertę dla dzieci przygotowało Muzeum Okręgowe w Toruniu. Na najmłodszych czeka zabawa karnawałowa i zajęcia muzealne. Również Dom Muz przy ul. Okólnej i Poznańskiej przygotował feryjną ofertę zajęć warsztatowych dla dzieci i młodzieży. Zajęcia te są odpłatne.

Plenerowe sztuczne lodowiska w centrum rekreacyjnym Przy Skarpie 4 i na terenie ZS nr 10 przy placu św. Katarzyny 9 czynne będą od 08:00 do 21:00 w dni powszednie i od 10.00 do 21.00 w soboty i niedziele. W godzinach 08:00-14:00 w dni powszednie i 10.00:14:00 młodzież szkolna będzie mogła ślizgać się za darmo.

Ponadto dzieci i młodzież mogą spędzać czas zimowego wypoczynku w innych obiektach nadzorowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Do ich dyspozycji są orliki, Mini Aquapark, basen przy ul. Bażyńskich i hala Olimpijczyk.

Amatorzy jazdy na łyżwach mogą oddawać się tej rozrywce także na Tor-Torze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.