PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń dostał wsparcie z Krakowa

  • JL    16 lipca 2010 - 11:04
Toruń dostał wsparcie z Krakowa

Kraków – jedyne polskie miasto, które chlubiło się tytułem Europejskiej Stolicy Kultury – poparł Toruń w jego zmaganiach o uzyskanie zaszczytnego miana w 2016 r.
„W pełni zrozumiałe jest wsparcie dla Krakowa Północy, co niniejszym czynię” – napisał w specjalnym przesłaniu prezydent Jacek Majchrowski. W spotkaniu z jego wysłannikami 15 lipca w kafeterii Dworu Artusa uczestniczył wicemarszałek Edward Hartwich.

W imieniu prezydenta Krakowa do Torunia przyjechała jedna z najbardziej dynamicznych menedżerów kultury, szefowa Krakowskiego Biura Festiwalowego Magdalena Sroka wraz z bardem Piwnicy pod Baranami Leszkiem Wójtowiczem.

O nominację w 2016 r. ubiega się także druga stolica woj. kujawsko-pomorskiego Bydgoszcz. Pod hasłem „Kultura? No to mamy trochę do zrobienia” tamtejszy magistrat prowadzi kampanię zbierania pomysłów na wzbogacenie kulturalnej oferty miasta. Dzięki niej udało się w przygotowania zaangażować wiele środowisk, w tym artystyczne i organizacje pozarządowe, a także bydgoskie media.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.