PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń. Mediator w straży miejskiej

  • JL    22 czerwca 2016 - 08:46
Toruń. Mediator w straży miejskiej
Straż Miejska w Toruniu będzie korzystać z pomocy mediatora sądowego.

Straż Miejska w Toruniu jako pierwsza w kraju będzie korzystać z pomocy mediatora sądowego.
Dzięki podpisanemu 20 czerwca 2016 roku porozumieniu z Fundacją Gildia Mediacyjna straż będzie w ramach prowadzonych postępowań wyjaśniających, przed skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu, korzystać z mediatora sądowego.

Do tej pory w przypadku konfliktów sąsiedzkich, których np. nie udało się rozwiązać pomimo wcześniejszych interwencji dzielnicowego Straży Miejskiej w Toruniu, kierowany był wniosek ukaranie do sądu.

– W chwili obecnej dzięki nawiązaniu współpracy z Fundacją Gildia Mediacyjna będziemy mogli korzystać ze wsparcia doświadczonego mediatora, który pomoże dojść stronom postępowania do porozumienia bez udziału sądu – mówi rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu Jarosław Paralusz.

W ramach porozumienia fundacja pomoże także przygotować jednego ze strażników z Zespołu ds. profilaktyki i komunikacji społecznej Straży Miejskiej w Toruniu do pełnienia w przyszłości roli mediatora na potrzeby straży.

Porozumienie podpisał Mirosław Bartulewicz – komendant Straży Miejskiej w Toruniu oraz Agnieszka Abramczyk, wiceprezes Fundacji Gildia Mediacyjna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.