PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń najatrakcyjniejszy na Kujawach i Pomorzu

  • KB/ UMT    11 czerwca 2010 - 17:14
Toruń najatrakcyjniejszy na Kujawach i Pomorzu

Toruń jest najbardziej atrakcyjny spośród miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego - wynika z raportu przeprowadzonego przez polski oddział agencji Young & Rubicam oraz wrocławską agencję KB Pretendent, który opublikował miesięcznik "Press".
Badanie pod nazwą "Magnetyzm polskich miast" realizowane było w 2009 roku. Miało ono charakter ogólnopolski i zostało przeprowadzone na tysiącu respondentów, dorosłych Polaków. Kwestionariusz uwzględniał kilkadziesiąt wskaźników atrakcyjności i siły przyciągania miast.

Oprócz Torunia, spośród miast z regionu kujawsko-pomorskiego respondenci oceniali także Bydgoszcz, Ciechocinek, Inowrocław i Włocławek.

Toruń jest magnetycznym liderem w województwie kujawsko-pomorskm. Gród Kopernika jako jedyny spośród miast regionu znalazł się w pierwszej dziesiątce trzech z kilku kategorii oceny wizerunku. Uplasował się na prestiżowej szóstej pozycji w gronie najbardziej znaczących ośrodków kulturalnych, taką samą lokatę zajął w kategorii miast o najbardziej interesujących zabytkach. Oprócz tego dziewiąte miejsce zdobył wśród najbardziej inspirujących miast Polski. Pozycja w tej ostatniej kategorii jest wypadkową historii miast, ich kultury oraz znaczenia jako ośrodków akademickich. Pozostałe miasta województwa znalazły się poza pierwszą dziesiątką rankingu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.