Toruń najatrakcyjniejszy na Kujawach i Pomorzu

Toruń jest najbardziej atrakcyjny spośród miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego - wynika z raportu przeprowadzonego przez polski oddział agencji Young & Rubicam oraz wrocławską agencję KB Pretendent, który opublikował miesięcznik "Press".
Toruń najatrakcyjniejszy na Kujawach i Pomorzu

Badanie pod nazwą "Magnetyzm polskich miast" realizowane było w 2009 roku. Miało ono charakter ogólnopolski i zostało przeprowadzone na tysiącu respondentów, dorosłych Polaków. Kwestionariusz uwzględniał kilkadziesiąt wskaźników atrakcyjności i siły przyciągania miast.

Oprócz Torunia, spośród miast z regionu kujawsko-pomorskiego respondenci oceniali także Bydgoszcz, Ciechocinek, Inowrocław i Włocławek.

Toruń jest magnetycznym liderem w województwie kujawsko-pomorskm. Gród Kopernika jako jedyny spośród miast regionu znalazł się w pierwszej dziesiątce trzech z kilku kategorii oceny wizerunku. Uplasował się na prestiżowej szóstej pozycji w gronie najbardziej znaczących ośrodków kulturalnych, taką samą lokatę zajął w kategorii miast o najbardziej interesujących zabytkach. Oprócz tego dziewiąte miejsce zdobył wśród najbardziej inspirujących miast Polski. Pozycja w tej ostatniej kategorii jest wypadkową historii miast, ich kultury oraz znaczenia jako ośrodków akademickich. Pozostałe miasta województwa znalazły się poza pierwszą dziesiątką rankingu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE