PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń wspiera policję

  • JL    13 grudnia 2016 - 06:58
Toruń wspiera policję
Prezydent Torunia Michał Zaleski przekazuje policjantom kluczyki do trzech nowych radiowozów. Fot. Toruń.pl

Prezydent Torunia Michał Zaleski przekazał policjantom kluczyki do współfinansowanych przez miasto trzech nowych radiowozów.
Miasto wsparło zakup kwotą 92 tys. zł, co stanowi połowę kosztów. Radiowozy wyposażone są m.in. w sprzęt łączności radiowej, urządzenia rozgłaszające i lampy błyskowe. Trafią do komisariatów Toruń-Podgórz, Toruń-Rubinkowo i do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Wręczając policjantom kluczyki do aut, prezydent Michał Zaleski podziękował im za dobrą służbę i przy okazji wizyty w komendzie obejrzał też pomieszczenia remontowane z wynoszącą 700 tys. zł miejską pomocą.

Nie jest to jedyna forma wsparcia policji przez miasto. Co roku Toruń przeznacza kilkaset tysięcy złotych na dodatkowe płatne patrole policyjne, paliwo i modernizację obiektów. W 2016 r. na dofinansowanie zakupu i uruchomienie stanowisk operatorskich w komendzie miejskiej i komisariatach wydał ok. 50 tys. zł. Za te pieniądze kupiono 9 stacji monitoringu. Na dodatkowe patrole w tym roku Toruń wydał 420 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.