PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń zaprasza na święto piernika

  • bad    3 września 2015 - 17:23
Toruń zaprasza na święto piernika
W tym roku Święto Toruńskiego Piernika będzie spektakularnym wydarzeniem. Fot. mat. prasowe

W pierwszy wrześniowy weekend toruńska starówka zamieni się w miodem płynącą i korzennymi przyprawami pachnącą krainę. Każdy kto myślał o wizycie w Grodzie Kopernika powinien go odwiedzić właśnie podczas Święta Toruńskiego Piernika.
5 i 6 września Toruń będzie tętnić życiem niczym jarmark z mocą piernikowych atrakcji, międzypokoleniową potańcówką i wieńczącym świętowanie jubileuszowym koncertem zespołu Kobranocka, z okazji 30-lecia.

W Toruniu poznamy tajniki wypieku pierników

Święto Toruńskiego Piernika to najsłodsza miejska impreza w całej Polsce, kiedy to co roku Toruń odkrywa przed odwiedzającymi tajemnicę i smak swojego wyjątkowego słodkiego przysmaku. Pewne jest więc, że w weekend 5-6 września każdy, kto odwiedzi nadwiślańskie rodzinne miasto Mikołaja Kopernika rozsmakuje się w nim na zawsze.

To bowiem wyjątkowa okazja, by od kuchni poznać tajniki wypieku jedynych prawdziwych toruńskich pierników wraz z mistrzami piernikarstwa Fabryki Cukierniczej Kopernik, wziąć udział w piernikowych warsztatach i poznać historię toruńskich przysmaków w interaktywnym Muzeum Toruńskiego Piernika.

W tym roku podczas Święta Toruńskiego Piernika miasto otwiera swoje bramy także dla młodych, na których czekają różne atrakcje m.in.: Graffiti Jam „Piernikowy Street Art”, międzypokoleniowa potańcówka oraz jubileuszowy koncert Kobranocki z gościnnym występem takich artystów jak: Janusz Panasewicz, John Porter, Big Cyc, Muniek Staszczyk, Kayah oraz Organek.

- W tym roku Święto Toruńskiego Piernika będzie spektakularnym wydarzeniem, dla którego  toruńskie pierniki – słodki symbol miasta są pretekstem do pokazania kulinarnej, artystycznej
i kulturowej strony Torunia. Nie tylko otwieramy przed mieszkańcami i turystami tajniki piernikarstwa, ale sami otwieramy się na to, co tworzy współczesną historię miasta. Stąd chociażby koncert ikony polskiego rocka – Kobranocki, międzypokoleniowy dancing, czy też Piernikowy Street Art – mówi Jakub Kopczyński, marketing manager Fabryki Cukierniczej Kopernik.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.