Transport zboża dla powodzian zamiast dożynek

Z racji tragicznej sytuacji wywołanej klęską powodzi, która dotknęła wielu mieszkańców woj. świętokrzyskiego, marszałek Adam Jarubas zdecydował o odwołaniu zaplanowanego na wrzesień Wojewódzkiego Święta Plonów.

Pieniądze, które w budżecie województwa zostały zarezerwowane na organizację regionalnych dożynek, pójdą na opłacenie transportu zboża dla powodzian.

– Chcemy w ten sposób wspomóc świętokrzyskich rolników, którzy ucierpieli w powodzi – podkreśla marszałek. – Czas, w którym tak wielu mieszkańców regionu straciło dorobek całego życia, nie służy świętowaniu. Nie byłyby to radosne dożynki – uważa Adam Jarubas.

Apeluje o organizowanie pomocy. 50 tys. zł przeznaczone na dożynki pozwolą  sfinansować transport zboża dla rolników, którzy nie mają czym karmić zwierząt.

Przygotowane dla świętokrzyskich powodzian zboże to dar od rolników z innych terenów kraju. Na transport czeka 400 ton ziarna z woj. kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz z warmińsko-mazurskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

czytam ,że zboże czeka na transport.A może by w ramach likwidowania pustych przewozów w transporcie zorganizować Punkty skąd można by po drodze zabierać dary dla powodzian

Zofia, 2010-06-18 18:02:54 odpowiedz

i dobrze bo powodzianom nie są teraz potrzebne pieniadze tylko żwyność woda mleko i srodki czystośći i odzież

sasza, 2010-06-15 14:03:15 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE