PARTNER PORTALU
  • BGK

Trójmiasto: Śniadania wielkanocne dla samotnych i potrzebujących

  • PAP/bad    31 marca 2018 - 17:24
Trójmiasto: Śniadania wielkanocne dla samotnych i potrzebujących
Samotni i potrzebujący wzięli udział w śniadaniach wielkanocnych w Trójmieście. Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Kilkaset samotnych i potrzebujących gdańszczan wzięło w sobotę udział w przygotowanym dla nich na Targu Węglowym śniadaniu wielkanocnym. Podobne spotkanie odbyło się też tego dnia w Sopocie, a w niedzielę będzie miało miejsce w Gdyni.
  • W gdańskim spotkaniu udział wzięły zarówno osoby samotne, jak i rodziny z dziećmi.
  • Zasiedli oni przy stołach rozstawionych pod namiotem zainstalowanym na terenie Targu Węglowego, w historycznym centrum Gdańska.
  • Uczestnicy śniadania, po jego zakończeniu, otrzymali paczki żywnościowe, w których znalazły się m.in. konserwy, słodycze czy owoce. Zestawów takich przygotowano i rozdano kilkaset.

 

- Przygotowaliśmy między innymi żurek, ciasta, białą kiełbasę i około 1,5 tysiąca jaj - powiedział Piotr Dzik, gdański radny i restaurator, a także członek lokalnego oddziału Polskiej Izby Gospodarczej Restauratorów i Hotelarzy, która to organizacja, z pomocą sponsorów, tradycyjnie przygotowuje świąteczne spotkania dla mniej zamożnych gdańszczan.

- Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za zorganizowanie tego śniadania. Radosny, dobrych, błogosławionych Świąt - powiedział do uczestników spotkania prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. - Chciałbym życzyć, aby działo się wam lepiej - dodał też Dzik.

Uczestnicy śniadania, po jego zakończeniu, otrzymali paczki żywnościowe, w których znalazły się m.in. konserwy, słodycze czy owoce. Zestawów takich przygotowano i rozdano kilkaset.

W organizację spotkania włączyło się miasto, Międzynarodowe Targi Gdańskie oraz miejscowi harcerze, którzy pomagali wydawać posiłki. Było to już 20. śniadanie wielkanocne przygotowane z myślą o mniej zamożnych gdańszczanach.

W sobotę rano podobne do gdańskiego śniadanie odbyło się też w Sopocie - w budynku Zespołu Szkół Handlowych im. Danuty Siedzikówny "Inki". Przy stołach zastawionych tradycyjnymi dla tego święta potrawami przygotowano tu 250 miejsc. Spotkanie to zorganizowały Caritas oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie. Tu także każda z osób, która wzięła udział w spotkaniu otrzymała paczkę z żywnością.

Z kolei w Gdyni wielkanocne śniadanie dla samotnych i innych potrzebujących zaplanowano na niedzielę. Odbędzie się ono w dolnym kościele oo. Franciszkanów. Dla chętnych przygotowano tutaj blisko tysiąc miejsc. Podobnie, jak w Gdańsku i Sopocie, goście otrzymają paczki żywnościowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.