PARTNER PORTALU
  • BGK

Trwa szał na place zabaw i plenerowe siłownie

  • PAP/rs    19 lutego 2018 - 16:31
Trwa szał na place zabaw i plenerowe siłownie
Ponad 1,4 tys. wniosków o dofinansowanie małej infrastruktury sportowej złożono w I edycji rządowego programu Otwarte Strefy Aktywności. (Fot. ilustracyjne: Szymon Duszek/UM Siemianowice))

Ponad 1,4 tys. wniosków o dofinansowanie małej infrastruktury sportowej złożono w I edycji rządowego programu Otwarte Strefy Aktywności - poinformowała rzeczniczka Ministerstwa Sportu i Turystyki Anna Ulman. Celem programu jest budowa m.in. siłowni plenerowych.
- Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA)" to nowy rządowy program, w ramach którego m.in. gminy, stowarzyszenia i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o dofinansowanie budowy placów zabaw połączonych z siłowniami plenerowymi. W dniach od 15 stycznia do 15 lutego 2018 r. odbył się pierwszy nabór wniosków.

Jak poinformowała rzeczniczka resortu sportu Anna Ulman do ministerstwa wpłynęło łącznie 1401 wniosków, w ramach których zgłoszono chęć budowy 2702 Otwartych Stref Aktywności.

Więcej czytaj na Propertydesign.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eugeniusz, 2018-02-20 09:30:05

    A może to nie "szał", tylko dobra promocja producenta? Fakt, tych "placów" mnóstwo jest, ale obecności ćwiczących "szał"-u nie ma? Niech Państwo jednak nie dofinansowuje spółdzielni! W mojej "plac" jest, ale na przekształcenie prawa do mieszkania czeka się ...latami, a potem i tak spółdzielnia zabrania powstawaniu wspólnot mieszkaniowych. Jak to zatem będzie z tym nowym JPK_VAT? Jeżeli bowiem spojrzeć na Rozdział 2 właściwej ustawy, to "zwolnienia" z art. 43 ust. 1 ppkt 11), nie powinny być stosowane, bowiem na kartce z naliczeniami i podobnej z rozliczeniami, nie ma takich pozycji jakie są oznaczone w tym przepisie, czyli zgodne z art. 4 ust. 1, 2, 4 i 5. Czy zatem "placami" Ktoś Nas nie chce oszukać?  rozwiń