PARTNER PORTALU
  • BGK

Trzeba urozmaicić lekcje WF?

  • PAP    20 września 2011 - 20:37
Trzeba urozmaicić lekcje WF?

Rozwój dzieci i młodzieży poprzez sport i urozmaicenie lekcji WF - to jeden z siedmiu priorytetów wyborczych Małgorzaty Niemczyk. Siatkarska mistrzyni Europy z 2003 roku, kandydatka PO do Sejmu oficjalnie zainaugurowała we wtorek w Łodzi swoją kampanię wyborczą.
Była reprezentantka chciałaby również modernizować infrastrukturę sportową.

"Wiemy, jak wyglądają sale gimnastyczne w naszych szkołach. Wymagają dużego remontu i dużych nakładów inwestycyjnych. Te środki muszą płynąć przede wszystkim z Warszawy, bo żadne miasto nie jest w stanie udźwignąć tego" - powiedziała Niemczyk.

"Chciałabym postawić na lekcje WF, aby były dostosowane do potrzeb dzieci, aby była koordynacja, gimnastyka korekcyjna. W późniejszym etapie rozwoju - liceum, studia - WF nie powinien być jednak obowiązkowy, tylko fakultatywny. Dla tych, którzy chcą, by nie trzeba było kombinować" - powiedziała Niemczyk.

Kandydatka PO chce również: ułatwień dla małych i średnich przedsiębiorstw (proste podatki, mniej biurokracji), pomocy dla bezrobotnych przy przekwalifikowaniu zawodowym (przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu), działań na rzecz społeczeństwa obywatelskiego (propagowanie idei jednomandatowych okręgów wyborczych), wsparcia polskiej myśli technologicznej i badań naukowych oraz dostosowania szkolnictwa do potrzeb rynku pracy w oparciu o wykorzystanie nowoczesnych technologii.

W spotkaniu inaugurującym kampanię wyborczą Małgorzaty Niemczyk uczestniczyli m.in. prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień oraz drużyna siatkarek Organiki Budowlani Łódź. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.