Trzeba urozmaicić lekcje WF?

Rozwój dzieci i młodzieży poprzez sport i urozmaicenie lekcji WF - to jeden z siedmiu priorytetów wyborczych Małgorzaty Niemczyk. Siatkarska mistrzyni Europy z 2003 roku, kandydatka PO do Sejmu oficjalnie zainaugurowała we wtorek w Łodzi swoją kampanię wyborczą.
Trzeba urozmaicić lekcje WF?
Była reprezentantka chciałaby również modernizować infrastrukturę sportową.

"Wiemy, jak wyglądają sale gimnastyczne w naszych szkołach. Wymagają dużego remontu i dużych nakładów inwestycyjnych. Te środki muszą płynąć przede wszystkim z Warszawy, bo żadne miasto nie jest w stanie udźwignąć tego" - powiedziała Niemczyk.

"Chciałabym postawić na lekcje WF, aby były dostosowane do potrzeb dzieci, aby była koordynacja, gimnastyka korekcyjna. W późniejszym etapie rozwoju - liceum, studia - WF nie powinien być jednak obowiązkowy, tylko fakultatywny. Dla tych, którzy chcą, by nie trzeba było kombinować" - powiedziała Niemczyk.

Kandydatka PO chce również: ułatwień dla małych i średnich przedsiębiorstw (proste podatki, mniej biurokracji), pomocy dla bezrobotnych przy przekwalifikowaniu zawodowym (przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu), działań na rzecz społeczeństwa obywatelskiego (propagowanie idei jednomandatowych okręgów wyborczych), wsparcia polskiej myśli technologicznej i badań naukowych oraz dostosowania szkolnictwa do potrzeb rynku pracy w oparciu o wykorzystanie nowoczesnych technologii.

W spotkaniu inaugurującym kampanię wyborczą Małgorzaty Niemczyk uczestniczyli m.in. prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień oraz drużyna siatkarek Organiki Budowlani Łódź. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE