PARTNER PORTALU
  • BGK

Trzech konkurentów w walce Łodzi o organizację Expo 2022

  • PAP/JS    15 grudnia 2016 - 18:57
Trzech konkurentów w walce Łodzi o organizację Expo 2022
W przypadku Łodzi, która jako jedyny kandydat zgłosiła wcześniej oficjalnie swój akces na forum BIE w Paryżu, na temat wystawy wybrano rewitalizację obszarów miejskich. (fot. Łódź, wikipedia.org)

• Minneapolis, Rio de Janeiro i Buenos Aires będą konkurować z Łodzią o możliwość organizacji tzw. małego Expo 2022.
• Lista kandydatów została ogłoszona wieczorem na stronie Światowego Biura Wystaw (BIE).
International Expo, czyli tzw. małe Expo, są organizowane co pięć lat między wystawami światowymi i mają tematykę ograniczoną do jednego konkretnego problemu. W przypadku Łodzi, która jako jedyny kandydat zgłosiła wcześniej oficjalnie swój akces na forum BIE w Paryżu, na temat wystawy wybrano rewitalizację obszarów miejskich.

Proces zgłaszania kandydatur do organizacji małego Expo zakończył się o godz. 18 w czwartek. Jednocześnie na stronie BIE pojawiła się informacja o krajach, które w najbliższych miesiącach będą konkurentami Polski w staraniach o przyznanie prawa do organizacji wydarzenia.

Stany Zjednoczone zgłosiły kandydaturę Minneapolis, które chce przedstawić szeroko pojętą problematykę zdrowotną pod hasłem "Zdrowi Ludzie, Zdrowa Planeta". Na przeszkodzie w realizacji tych planów może stanąć fakt, że USA nie są obecnie członkiem BIE.

Kandydatem Brazylii jest Rio de Janeiro z mottem dotyczącym zrównoważonego rozwoju miast metropolitalnych, natomiast Argentyna chce zaprosić do Buenos Aires, by przedstawić temat "Nauka, Innowacje, Sztuka i Kreatywność dla Rozwoju Ludzkości".

Wszyscy kandydaci przedstawią swoje projekty w czerwcu przyszłego roku na forum Zgromadzenia Ogólnego BIE, natomiast w listopadzie odbędzie się głosowanie z udziałem 169 członków tej międzynarodowej organizacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.