Trzy dni święta muzyki i obrazu w Bełchatowie

  • fakty.bai.pl
  • 04-07-2012
  • drukuj
Rokrocznie w lipcu bełchatowska kultura „kręci” się wokół Festiwalu Młode(j) Sztuki. Do miasta przyjeżdżają znani i uznani muzycy i plastycy. Co w tegorocznej siódmej edycji?
Trzy dni święta muzyki i obrazu w Bełchatowie

Festiwal rusza w najbliższy piątek wernisażem wystawy „Stypendyści Miasta Bełchatowa”. Będzie on połączony z rozstrzygnięciem konkursu i wręczeniem nagród laureatom IX Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej.

Godzinę później usłyszymy pierwsze dźwięki. O 20.00 zagra Organ Spot i będzie to koncert w ramach festiwalowego działania Jazz nad Raksą. Inauguracja Festiwalu i Organ Spot w Muzeum Regionalnym.

Z kolei w sobotę Festiwalowe działania przeniosą się do Miejskiego Centrum Kultury. O 19.00 zagra Sikała/Lemańczyk/Hornby Trio. Na 21.30 zaplanowano koncert, który zapowiada się niezwykle energetycznie. Formacja The Charm of 60's przeniesie nas w muzyczny świat lat sześćdziesiątych. Niedzielne atrakcje po połowie w Muzeum Regionalnym i w MCKu.

W Dworku Olszewskich wysłuchamy koncertu „Młode Sztuki”, przed publicznością zaprezentują się laureaci konkursów krajowych i zagranicznych. Zakończenie Festiwalu odbędzie się w iście gwiazdorskiej oprawie, zapewni to Motion Trio. Trzech charyzmatycznych akordeonistów: Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn zaczną popisywać się swoją wirtuozerią o 21.30. Nocne show akordeonowe odbędzie się w sali teatralnej Miejskiego Centrum Kultury.

Należy też pamiętać, że Festiwal to także szereg działań z zakresu plastyki. Grono artystów, wśród nich m.in.: Mariusz Gorzelak, Przemysław Obarski, Jacek Niewieczerzał czy Barbara Florczyk zaproponują działania multimedialne.

Teren zabytkowego kompleksu parkowego wokół Dworku Olszewskich dzięki nim z pewnością nabierze nowego anturażu. W samym Muzeum będzie można obejrzeć prace kilku plastyków reprezentujących rozmaite dziedziny sztuki: fotografię, ceramikę, grafikę, malarstwo czy ubiór.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE