PARTNER PORTALU
  • BGK

Trzy uzdrowiska pilnie pod młotek

  • PAP    12 maja 2010 - 17:53

Ministerstwo Skarbu Państwa chce szybko zakończyć prywatyzację trzech uzdrowisk w Świeradowie Zdroju, Ustroniu i Jeleniej Górze. Do resortu wpłynęły już oferty od zainteresowanych.
- Resort skarbu planuje zakończyć prywatyzację uzdrowisk w Świeradowie Zdroju, Ustroniu i Jeleniej Górze w trzecim kwartale tego roku - powiedziała wiceminister skarbu Joanna Schmid.

Do resortu skarbu wpłynęły od czterech inwestorów wiążące propozycje w sprawie kupna Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego w Ustroniu. Chodzi o firmy: Maksimum, Holding w Katowicach, STP Investment w Bochni, Polalmako w Rzeszowie oraz American Heart of Poland w Ustroniu.

Resort skarbu chce w najbliższym czasie przeanalizować te propozycje.

"Ustroń" to jedno z największych polskich uzdrowisk położonych w otoczeniu gór Beskidu Śląskiego. Posiada nowoczesną bazę medyczną i zabiegową. Specjalizuje się w leczeniu m.in. chorób: narządu ruchu, reumatycznych, serca, naczyń krwionośnych, układu krążenia i oddechowego. Spółka współpracuje z klinikami i centrami medycznymi w Polsce. 75 proc. jej klientów stanowią kuracjusze kierowani przez Narodowy Fundusz Zdrowia na leczenie sanatoryjne bądź rehabilitację.

Schmid poinformowała ponadto, że do resortu wpłynęły od inwestorów 3 wiążące propozycje w sprawie kupna uzdrowiska Cieplice w Jeleniej Górze oraz dwie w przypadku uzdrowiska Świeradów-Czerniawa w Świeradowie Zdroju.

Te dwa uzdrowiska świadczą usługi związane z ochroną zdrowia, lecznictwem, rekonwalescencją oraz wypoczynkiem. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • G.K.V., 2010-05-13 13:43:20

    Ciekawa jestem kto na tym zyska,to jakas paranoja,jeszcze troche to Polska nie bedzie Polska,bo ktos za naszymi plecami laduje sobie portfel.Wiec teraz gdzie i za ile bedziemy sie leczyc,skoro nasze jakze cenne uzdrowiska ida pod mlotek.
  • Artiko, 2010-05-12 18:43:41

    A co beda sprzedawac jak juz cala Polske sprzedadza.Chyba nas jako niewolnikow.