Trzy uzdrowiska pilnie pod młotek

Ministerstwo Skarbu Państwa chce szybko zakończyć prywatyzację trzech uzdrowisk w Świeradowie Zdroju, Ustroniu i Jeleniej Górze. Do resortu wpłynęły już oferty od zainteresowanych.

- Resort skarbu planuje zakończyć prywatyzację uzdrowisk w Świeradowie Zdroju, Ustroniu i Jeleniej Górze w trzecim kwartale tego roku - powiedziała wiceminister skarbu Joanna Schmid.

Do resortu skarbu wpłynęły od czterech inwestorów wiążące propozycje w sprawie kupna Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego w Ustroniu. Chodzi o firmy: Maksimum, Holding w Katowicach, STP Investment w Bochni, Polalmako w Rzeszowie oraz American Heart of Poland w Ustroniu.

Resort skarbu chce w najbliższym czasie przeanalizować te propozycje.

"Ustroń" to jedno z największych polskich uzdrowisk położonych w otoczeniu gór Beskidu Śląskiego. Posiada nowoczesną bazę medyczną i zabiegową. Specjalizuje się w leczeniu m.in. chorób: narządu ruchu, reumatycznych, serca, naczyń krwionośnych, układu krążenia i oddechowego. Spółka współpracuje z klinikami i centrami medycznymi w Polsce. 75 proc. jej klientów stanowią kuracjusze kierowani przez Narodowy Fundusz Zdrowia na leczenie sanatoryjne bądź rehabilitację.

Schmid poinformowała ponadto, że do resortu wpłynęły od inwestorów 3 wiążące propozycje w sprawie kupna uzdrowiska Cieplice w Jeleniej Górze oraz dwie w przypadku uzdrowiska Świeradów-Czerniawa w Świeradowie Zdroju.

Te dwa uzdrowiska świadczą usługi związane z ochroną zdrowia, lecznictwem, rekonwalescencją oraz wypoczynkiem. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ciekawa jestem kto na tym zyska,to jakas paranoja,jeszcze troche to Polska nie bedzie Polska,bo ktos za naszymi plecami laduje sobie portfel.Wiec teraz gdzie i za ile bedziemy sie leczyc,skoro nasze jakze cenne uzdrowiska ida pod mlotek.

G.K.V., 2010-05-13 13:43:20 odpowiedz

A co beda sprzedawac jak juz cala Polske sprzedadza.Chyba nas jako niewolnikow.

Artiko, 2010-05-12 18:43:41 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE