PARTNER PORTALU
  • BGK

Tunel gdański gotowy

  • AZA    28 lutego 2011 - 21:18

Tunel łączący warszawski Żoliborz ze Śródmieściem oraz stację kolejową Warszawa Gdańska ze stacją metra, już jest dostępny dla mieszkańców i pasażerów.
Dzięki tunelowi mieszkańcy Żoliborza i Śródmieścia mogą bezpiecznie i wygodnie przejść przez tory kolejowe. Przesiadka z pociągów SKM i KM do podziemnej kolejki jest teraz znacznie szybsza i wygodniejsza.

Pasażerowie wysiadający z pociągu SKM lub KM nie muszą już przechodzić po torach do budynku dworca kolejowego, wychodzić z niego w kierunku ul. Słomińskiego i dopiero schodzić pod ziemię na stację metra. Dzięki tunelowi przechodzą z peronu kolejowego bezpośrednio na poziom bramek biletowych.

Z tunelu korzystać będą tysiące pasażerów komunikacji miejskiej. Z myślą o nich uruchomiony zostanie – jeszcze w pierwszym półroczu bieżącego roku – nowy Punkt Obsługi Pasażerów ZTM. Dodatkowo w tunelu zostaną zainstalowane przynajmniej dwa biletomaty. Uruchomione zostaną tam również punkty handlowe i usługowe. Spośród trzynastu lokali przeznaczonych na działalność komercyjną, jedenaście już znalazło najemców. Będą tam m.in. kawiarnia, dwie piekarnie i sklep spożywczy.

Po otwarciu przebudowywanego wiaduktu nad torami w ciągu ul. Andersa, do tunelu od strony Żoliborza będzie można dojechać linią autobusową. Najprawdopodobniej będzie to 205. Zanim tak się stanie, trzeba będzie wybudować plac, na którym autobusy będą mogły zawracać. Przez wiadukt z kolei kursować będą linie: 116 i 157. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.