PARTNER PORTALU
  • BGK

Turyści chwalą sobie Małopolskę

  • PAP    9 stycznia 2014 - 06:56
Turyści chwalą sobie Małopolskę

W ubiegłym roku region odwiedziło ponad 12,6 mln osób, które na wypoczynek i zakupy wydały w sumie 10,5 mld złotych.
"Gołym okiem widać, że z roku na rok przybywa turystów, a standard świadczonych dla nich usług jest na coraz wyższym, europejskim poziomie" - mówi "Dziennikowi Polskiemu" Leszek Zegzda, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Jego opinię potwierdzają najnowsze badania ruchu turystycznego w regionie. Wynika z nich, że w ub. roku do Małopolski zawitało ponad 12,6 mln osób (w tym 2,7 mln z zagranicy), a więc o 4,2 proc. więcej niż w roku 2012.

56 proc. ankietowanych turystów było bardzo zadowolonych z pobytu, a kolejne 39 proc. wysoko oceniło małopolską ofertę turystyczną. Najlepiej wypadają atmosfera, życzliwość i gościnność Małopolan, najgorzej - stan dróg i kolei.

Choć turystów przybyło, to jednak zostawili mniej pieniędzy. W ub. roku wydali w sumie nieco ponad 10,5 mld zł, gdy rok wcześnie było to ponad 10,6 mld.

"Spadek wydatków widać zwłaszcza wśród turystów zagranicznych, a tych najwięcej przyjechało z Wielkiej Brytanii i Niemiec, gdzie skutki kryzysu nadal są odczuwalne" - komentuje Iwona Żuk z firmy EU-Consult prowadzącej badania ruchu turystycznego w Małopolsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.