PARTNER PORTALU
  • BGK

Turyści dopisali mimo deszczowej pogody

  • PAP    3 maja 2010 - 18:51
Turyści dopisali mimo deszczowej pogody

Chociaż pogoda nie była najlepsza, tysiące turystów odwiedziły Suwalszczyznę w pierwszy majowy weekend - oceniają właściciele firm turystycznych.
Wigierska Kolej Wąskotorowa w Płocicznie miała mniej klientów w sobotę - tego dnia była deszczowa pogoda w północno-wschodniej Polsce. W niedzielę i poniedziałek, gdy zza chmur wyszło słońce, chętnych do podróżowania było wielu. Kolejka jeździ po Wigierskim Parku Narodowym i Puszczy Augustowskiej. - Szkoda jedynie, że ten weekend był taki krótki - powiedział właściciel kolejki Stanisław Huryn.
 
Turyści wypłynęli także na spływy kajakowe. Jak informują firmy turystyczne, najbardziej oblegane były szlaki Czarną Hańczą i Rospudą. Niektórzy woleli popłynąć statkami Żeglugi Augustowskiej np. do Studzienicznej do Sanktuarium Maryjnego.
 
Dużą popularnością cieszyła się Majówka Wigierska, zorganizowana w klasztorze kamedułów w Wigrach. Dom Pracy Twórczej w Wigrach zawsze przygotowuje wiele atrakcji dla turystów, regionalne potrawy i stoiska z rękodziełem ludowym. W Wigrach można zwiedzać także apartamenty papieskie, w których wypoczywał w 1999 roku Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: