PARTNER PORTALU
  • BGK

Turyści w niebezpieczeństwie. Minister apeluje o rozwagę

  • PAP/em    29 lipca 2015 - 13:41
Turyści w niebezpieczeństwie. Minister apeluje o rozwagę

Kampania "Bezpieczna woda" skierowana jest głównie do dzieci, młodzieży, ich opiekunów i wychowawców (fot. pixabay)

Rusza akcja "Bezpieczna woda" oraz "Turystyka bez ryzyka". Kampanie mają służyć poprawie bezpieczeństwa i zadowolenia turystów w czasie wyjazdów.
Ambasadorką akcji została dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska.

Minister sportu Adam Korol podczas konferencji prasowej w Warszawie przypomniał, że w tym roku od maja utopiło się w Polsce około 200 osób. Do wypadków dochodziło głównie na kąpieliskach niestrzeżonych. Dlatego resort postanowił promować właściwe zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie.

Uwaga na niestrzeżone kąpieliska

Korol wskazał, że kampania edukacyjno-informacyjna "Bezpieczna woda" skierowana jest głównie do dzieci, młodzieży, ich opiekunów i wychowawców. Ministerstwo przygotowało m.in. broszurę, w której tłumaczy, jakie zagrożenia towarzyszą kąpieli, gdzie i kiedy można pływać, a także jak się bezpiecznie opalać i uniknąć wyziębienia.

"Woda to żywioł, do którego trzeba mieć ogromny respekt, dlatego apeluję o rozwagę" - podkreślił.

Szczegóły kampanii "Turystyka bez ryzyka" przedstawił wiceminister Tomasz Jędrzejczak. Akcja zaleca turystom dobre przygotowanie do podróży, szczególnie zagranicznej; zwraca uwagę na wiążące się z wypoczynkiem zagrożenia.

Wiceszef resortu sportu zasugerował m.in., by przed wyjazdem sprawdzić biuro podróży, z którego usług się korzysta, upewnić się, czy mamy ważny paszport, dowiedzieć się, jak należy się zachowywać w miejscach, do których jedziemy - szczególnie w krajach egzotycznych oraz by zabrać wystarczającą ilość pieniędzy.

Przypomniał też, że przez nieuwagę turystów doszło do wypadków nawet w trakcie robienia sobie zdjęć, tzw. selfie.

Martyna Wojciechowska dzieli się doświadczeniami

W ramach akcji przygotowano m.in. spoty wideo oraz stronę internetową www.turystykabezryzyka.gov.pl. Na witrynie znalazła się np. lista zadań do sprawdzenia przed wyjazdem, którą można wydrukować.

Martyna Wojciechowska podzieliła się swoimi doświadczeniami podróżniczymi. Podkreśliła, że wiele osób planując wakacje nie zdaje sobie sprawy, ile ryzyka wiąże się z podróżą i nie przygotowuje się należycie do wyjazdu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: