PARTNER PORTALU
  • BGK

Turystów w Beskidach nie ubywa, korki na drogach

  • pap    2 stycznia 2015 - 16:03

Po Nowym Roku nie ubywa turystów w Beskidach. Rzecznik samorządu Wisły Łukasz Bielski powiedział, że mimo dodatnich temperatur na trasach narciarskich wciąż jest sporo śniegu, co zachęca do przedłużenia odpoczynku. Na drodze do kurortu utworzył się korek.
"Korek na "wiślance" rozpoczyna się kilka kilometrów przed Wisłą, na wysokości osiedla Manhattan w Ustroniu" - powiedział w piątek rzecznik cieszyńskich policjantów Rafał Domagała. Lepiej jest w Szczyrku. Tutaj - jak informują bielscy policjanci - ruch odbywa się płynnie.

Łukasz Bielski poinformował, że do święta Trzech Króli w Wiśle trudno będzie znaleźć wolne miejsce noclegowe. Podobnie jest w Szczyrku. Turyści wykorzystują dobre warunki na trasach narciarskich. Ostatnie chłody umożliwiły właścicielom ośrodków uruchomienie systemów sztucznego naśnieżania dzięki czemu śniegu leży do 40-50 cm.

Prognozy pogody są optymistyczne dla wypoczywających. Wprawdzie w piątek w Bielsku-Białej padał deszcz, a w Wiśle termometry pokazywały 3 stopnie powyżej zera, to jednak synoptycy zapowiadają ochłodzenie i opady śniegu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.