PARTNER PORTALU
  • BGK

Turystyczne ambicje Krasnobrodu

  • KB    7 maja 2010 - 14:02

Krasnobród rozbudowuje swoją infrastrukturę turystyczną. Za pieniądze z Unii Europejskiej i budżetu miasta samorząd chce m.in. wybudować obiekty sportowe, urządzić tereny rekreacyjne, zagospodarować skarpę, oznakować ulice i uruchomić fontannę z rzeźbą.
Kompleks obiektów sportowo-relaksacyjnych ma powstać przy ul. Zamojskiej, gdzie będzie urządzony plac zabaw z boiskiem do gry w koszykówkę. Znajdą się tutaj także: stojaki na rowery i ławki oraz będą posadzone drzewa i krzewy.

Miasto zamierza też przy Placu Siekluckiego urządzić tak zwaną „zieloną wyspę". Powstaną tutaj nowe trawniki, kwietniki i chodniki z kostki. W fontannie ma być postawiona rzeźba Marysieńki, a przy wyspie zostaną zamontowane ławki i kosze na śmieci. Skarpa przy wjeździe do Krasnobrodu będzie wzmocniona specjalnymi siatkami i włóknami, a na nich m.in. w kształcie liter i godła miasta będzie nasadzonych ponad 1 300 roślin.

W ramach tego samego projektu w mieście mają być też ustawione tablice informacyjne i drogowskazy. Tablice staną m.in.: na skrzyżowaniu ul. Tomaszowskiej z Aleją Najświętszej Marii Panny oraz przy ul. Kościuszki. Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu miasto wybierze wykonawców robót. Część prac będzie wykonana do końca października tego roku, a pozostałe do 1 czerwca 2011 roku.

Projekt pod nazwą "Krasnobród - miasto turystyki i rekreacji. Rozbudowa infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej" będzie realizowany w ramach Lokalnej Grupy Działania „Nasze Roztocze" z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.