PARTNER PORTALU
  • BGK

Turystyczne hity Warszawy

  • PAP    20 sierpnia 2012 - 07:29
Turystyczne hity Warszawy

Z danych Warszawskiej Informacji Turystycznej wynika, że Łazienki oraz Pałac Kultury i Nauki to najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca w Warszawie.
Przewodnicy natomiast dodają, że niesłabnącą popularnością cieszą się także stołeczne muzea. W zestawieniu najpopularniejszych – według WIT – warszawskich zabytków oprócz PKiN i Łazienek znalazł się także Pałac w Wilanowie, Trakt Królewski oraz Stare Miasto.

Jak podkreśla kustosz stołecznego muzeum, Warszawa to miasto fenomen. „Po zniszczeniach, jakie wyrządziły działania militarne II wojny światowej, w znacznej części została odtworzona. Jeśliby patrzeć na Warszawę jako na zespół architektoniczny, to mamy tutaj bardzo atrakcyjne Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście z Nowym Światem oraz zespół pałacowy w Wilanowie.

Łazienki zaś to cacko, perełka, którą każdy przyjeżdżający do Warszawy powinien zobaczyć. My ich nie doceniamy, ponieważ nam się opatrzyły, ale należy zauważyć, że jest to bardzo rozległy park w centrum wielkiego miasta” – powiedział starszy kustosz Muzeum Historycznego m. st. Warszawy Romuald Morawski.

Atrakcyjność Łazienek Królewskich nie dziwi też ich dyrektora Tadeusza Zielniewicza. „Łazienki to miejsce magiczne, najszczęśliwsze w całej Warszawie. Mają one w sobie silny wątek emocjonalny, pewien walor osobisty. Tu każdy znajdzie coś dla siebie” – podkreśla.

Turyści równie chętnie wjeżdżają na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki. „Wjazd windą na taras widokowy jest ekscytujący, a panorama Warszawy widziana z 30. piętra tego monumentalnego budynku po prostu zapiera dech w piersiach. To coś niesamowitego” – powiedziała jedna z turystek.

Biorąc pod uwagę popularność PKiN wśród odwiedzających Warszawę i strategiczną lokalizacja – niedaleko Dworca Centralnego – nie dziwi, że znalazł się tam też punkt Warszawskiej Informacji Turystycznej. I jak powiedział kierownik Działu Informacji Turystycznej Bolesław Nieduszyński, to właśnie ten punkt jest najchętniej odwiedzany przez turystów.

<!-- pagebreak //-->

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: