PARTNER PORTALU
  • BGK

Turystyczny rekord nad polskim morzem

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Polska Codziennie    9 lipca 2012 - 07:02
Turystyczny rekord nad polskim morzem

Najchętniej urlop spędzamy w powiecie kołobrzeskim (Kołobrzeg i Ustronie Morskie), cieszyńskim (Ustroń, Wisła, Istebna) oraz tatrzańskim (Zakopane).
W tym roku znacznie mniej Polaków wyjedzie na wczasy zagraniczne niż przed rokiem. Więcej osób natomiast wybierze wypoczynek w Polsce, z czego cieszą się hotelarze i restauratorzy – informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

W tym roku liczba Polaków, którzy nie planują w ogóle wyjazdu wakacyjnego spadła do 42 proc., podczas gdy przed rokiem było ich 52 proc. – wynika z badań Homo Homini, cytowanych przez gazetę. Za granicę wybiera się, wg różnych badań, od 12 do 18 proc. mniej Polaków niż w roku ubiegłym.

Z danych Instytutu Turystyki wynika, że ponad jedna trzecia Polaków spędzających wakacje w kraju, wybiera się nad morze. Prawdopodobne jest pobicie ubiegłorocznego wyniku 10 mln osób wypoczywających nad morzem. Liczą na to również górale, którzy rok temu gościli 8,7 mln turystów.

Z zestawienia Instytutu Pentor, opracowanego na podstawie danych GUS z 2011 r. wynika, że najchętniej urlop spędzamy w powiecie kołobrzeskim (Kołobrzeg i Ustronie Morskie), cieszyńskim (Ustroń, Wisła, Istebna) oraz tatrzańskim (Zakopane).

W 2012 r. co czwarty Polak spędzi urlop w domu, bo nie stać go na żaden wyjazd – czytamy w „Gazecie Polskiej codziennie”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.