PARTNER PORTALU
  • BGK

Turystyka, European Best Destination 2017: Gdańsk jedyny w Polsce nominowany do prestiżowej nagrody

  • bad    20 stycznia 2017 - 15:28
Turystyka, European Best Destination 2017: Gdańsk jedyny w Polsce nominowany do prestiżowej nagrody
Gdańsk nominowany w konkursie "European Best Destinantion 2017". (fot. pixabay)

• Gdańsk jako jedyne miasto w Polsce został nominowany w konkursie organizacji turystycznej w Brukseli o tytuł „European Best Destination 2017”.
• Polskie miasto znalazło się w gronie takich miast jak Amsterdam, Mediolan, Paryż, Wiedeń czy Madryt.
• Aby wygrać, potrzebuje głosów internautów. Głosowanie trwa przez trzy tygodnie, od 20 stycznia do 10 lutego 2017 r.
European Best Destination to europejska organizacja turystyczna z siedzibą w Brukseli, powołana do promocji kultury i turystyki w Europie. Co roku portal organizuje głosowanie na najlepsze europejskie miasto jako kierunek podróży, na najładniejszy jarmark bożonarodzeniowy, najlepszy kierunek narciarski czy kulinarny w Europie.

W tym roku do tytułu „European Best Destination 2017” na podstawie badań Eurostatu i danych o aktywności miast w internecie, organizacja nominowała 20 europejskich miast, najczęściej odwiedzanych przez turystów - takich, które jednocześnie mają bardzo dobrą reputację w sieci.

Znalazły się wśród nich Amsterdam, Berlin, Mediolan, Paryż, Wiedeń, Londyn, Madryt, Budapeszt i Gdańsk - jako jedyne miasto w Polsce.

Czytaj też: Gdańsk. Powstała pierwsza w Polsce Rada Imigrantów

Nominacja Gdańska to nie przypadek. Latem ubiegłego roku miasto odwiedziło blisko 770 tys. gości z całego świata, a średnia ocena z pobytu to aż 8,8/10 punktów.

Dobrze znany podróżnikom, kultowy przewodnik turystyczny Lonely Planet napisał o Gdańsku: „gwarantuje niepowtarzalny klimat i niezwykłe przeżycia. Na atmosferę składają się stare, piękne zabytki i zapach morza. Kuszące sklepy i 20 kilometrów plaż. Niespotykane nigdzie indziej kulturalne imprezy i rezerwaty przyrody. Restauracje, kawiarnie i kluby oraz duch wolności i tolerancji, nie raz dający o sobie znać w tysiącletniej, wielonarodowej historii”.

Głosowanie potrwa 3 tygodnie - od 20 stycznia do 10 lutego 2017 r. Aby zagłosować, wystarczy wejść na stronę www.europeanbestdestinations.com. Co ważne, każdy internauta ma prawo zagłosować raz na siedem dni - a więc oddać w czasie trwania konkursu nawet trzy głosy na jedną i tę samą kandydaturę.

- Zapraszam do udziału w głosowaniu wszystkich gdańszczan, ale też przyjaciół i sympatyków naszego miasta. Bo wybierając Gdańsk, doceniamy jednocześnie całą Polskę – zachęca prezydent Paweł Adamowicz.

W ubiegłym roku miano najlepszej europejskiej destynacji turystycznej zdobył Zadar w Chorwacji. Dwa lata temu laureatem było francuskie Bordeaux.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.