PARTNER PORTALU
  • BGK

Turystyka tak, ale jak najkorzystniej?

  • KB    10 marca 2010 - 13:02

Jak wykorzystać zasoby przyrodnicze, historyczne i kulturowe do rozwoju turystyki, w jakim kierunku powinna się ona rozwijać i jakie mogą być z tego korzyści?
Odpowiedzi na te i inne pytanie będą szukać uczestnicy spotkania, które organizuje Lokalna Grupa Działania „Kraina wokół Lublina".

Jego pomysłodawcy zapraszają wszystkich, którzy prowadzą działalność, związaną z turystyką na terenie gmin Powiatu Lubelskiego.

- Mogą to być osoby fizyczne, przedsiębiorcy, właściciele gospodarstw agroturystycznych, restauratorzy, hotelarze oraz przedstawiciele samorządów - mówi dyrektor biura LGD Małgorzata Olechowska. To oni będą się starać opracować koncepcję produktu turystycznego dla Lokalnej Grupy Działania.

Chodzi m. in. o określenie jaki może być „wiejski produkt turystyczny", jak na rozwój turystyki może wpływać budowa ścieżek spacerowych i rowerowych albo tworzenie gospodarstw agroturystycznych.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 11 marca o 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie.

Lokalna Grupa Działania „Kraina Wokół Lublina" to stowarzyszenie, którego członkami są: Powiat Lubelski, 15 samorządów gminnych oraz stowarzyszenia, firmy, fundacje, organizacje pozarządowe i ochotnicze straże pożarne z powiatu lubelskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.