PARTNER PORTALU
  • BGK

Turystyka wodna szansą dla Mazowsza?

  • AW/mazovia.pl    2 marca 2012 - 18:11
Turystyka wodna szansą dla Mazowsza?

Nowy szlak kajakowy to jedna z propozycji na "rozruszanie" zachodniej części województwa mazowieckiego. Propozycji, które mają przełożyć się także na większe wpływy dla regionu.
W piątek w siedzibie Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku odbyło się spotkanie poświęcone rozwojowi turystyki wodnej. Dyskusja, w której wziął udział m.in. marszałek Adam Struzik (oceń jego działania), zainaugurowała działania aktywizujące do poszerzania oferty rekreacyjno-krajoznawczej w rejonie rzeki Skrwy i Zalewu Włocławskiego.

Celem omawianego podczas spotkania projektu jest stworzenie atrakcyjnej oferty wypoczynkowej w zachodniej części Mazowsza. Nowy szlak kajakowy czy wodna i rowerowa ścieżka edukacyjno-ekologiczna to tylko niektóre pomysły, które miałyby zachęcić do wizyty w regionie. Dyskutowano także o konieczności odpowiedniego oznaczenia Skrwy Prawej. Jak podkreślono, trzeba zwrócić uwagę na walory historyczne i przyrodnicze rzeki, ale należałoby również wskazać miejsca szczególnie niebezpieczne. Do odpoczynku i relaksu miałaby też zachęcać wzbogacona baza noclegowa.

Atrakcyjna oferta turystyki wodnej to szansa na promocję regionu, a także źródło dodatkowych dochodów. Dlatego do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnych samorządów, bezpośrednio zainteresowanych realizacją projektu, reprezentanci instytucji rządowych i samorządowych oraz organizacji (m.in. fundacja "Nasza Wisła") wspierających tego typu inicjatywy. W efekcie uczestnicy dyskusji zadeklarowali chęć wspólnej realizacji przedsięwzięcia służącego turystycznej aktywizacji zachodniego Mazowsza. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.