PARTNER PORTALU
  • BGK

TVP dogadało się z samorządem Kielc. Festiwal z Opola przeniesiony do Kielc

  • PAP/JS    30 maja 2017 - 16:10
TVP dogadało się z samorządem Kielc. Festiwal z Opola przeniesiony do Kielc
Jacek Kurski (fot.:youtube.com)

Organizację wspólnie z samorządem Kielc serii koncertów w amfiteatrze „Kadzielnia” zapowiedział w Kielcach prezes TVP Jacek Kurski. Zaznaczył, że nowy format, który ma ruszyć w 2018 r., powinien się stać z czasem festiwalem polskiej piosenki.
"Doszliśmy z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim do porozumienia co do ramowej, regularnej współpracy w organizacji ważnego, muzycznego corocznego wydarzenia. Serii koncertów, które jeśli się powiodą (…) jeśli uzyskają pewną rutynę i powtarzalność, z czasem powinny stać się festiwalem polskiej piosenki" - mówił podczas konferencji prasowej w amfiteatrze "Kadzielnia" Kurski.

Dodał, że nie chodzi "o budowanie kontry" do festiwalu w Opolu. Jak zaznaczył, kielecka impreza będzie uzupełniała ofertę festiwalu opolskiego, prezentując gatunki muzyczne, które nie są obecne w głównym nurcie.

Według planów pierwsze koncerty z tego cyklu będą się mogły odbyć w 2018 roku. Kurski nawiązując do wypowiedzenia przez władze Opola TVP organizacji 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki powiedział, że ma nadzieję "że cały czas jakiś rodzaj dialogu jest możliwy".

W ubiegły poniedziałek władze Opola wypowiedziały TVP umowę o współorganizacji 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Impreza miała się rozpocząć 9 czerwca. Jako powód wypowiedzenia umowy prezydent Opola podał serię rezygnacji artystów z udziału w imprezie, co zdaniem władz miasta skutkowało brakiem możliwości wywiązania się TVP z umowy, jaką spółka zawarła z Opolem - posiadaczem znaku towarowego KFPP Opole.

W odpowiedzi na decyzję miasta władze TVP zapowiedziały organizację festiwalu w innym miejscu. Wśród najbardziej prawdopodobnych lokalizacji wymieniane były Kielce. Miasto Opole i TVP zapowiadają, że będą dochodzić nawzajem wielomilionowych odszkodowań. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Anulka-Kielce, 2017-06-03 00:35:35

    Wspaniala wiadomość- trumna dla oszołomów z PO
  • oleś_ka, 2017-05-31 10:11:01

    Wystąpią same "gwiazdy" : nudziarz Pietrzak, poseł Kruk, Pawłowicz, chór Rydzyka, Kożuchowska od Radia M., prezes Kaczyński z nową wersja hymnu Polski, ze skeczami stowarzyszenie kółek różańcowych i być może Macierewicz i PAD.