PARTNER PORTALU
  • BGK

TVP odpowiada na działania miasta Opola. Co z Festiwalem?

  • PAP/JS    22 maja 2017 - 19:52
TVP odpowiada na działania miasta Opola. Co z Festiwalem?
Siedziba TVP (fot.wikipedia.org/VanNouten)

Pomimo decyzji władz miasta Opole o rozwiązaniu umowy z TVP S.A. na organizację 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, festiwal odbędzie się w zbliżonym terminie - poinformowała Telewizja Polska. Imprezę planowano wcześniej na 9 czerwca.
"Telewizja Polska informuje, że pomimo decyzji władz miasta Opole o rozwiązaniu umowy z TVP S.A. na organizację 54. KFPP, festiwal polskiej piosenki odbędzie się w zbliżonym terminie. Dalsze szczegóły zostaną podane w najbliższych dniach" - czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej TVP.

W poniedziałek rano na polecenie władz miasta, właściciel amfiteatru, w którym miał się odbyć festiwal, nie wpuścił na jego teren ekip technicznych TVP, które miały rozpocząć budowę sceny pod imprezę planowaną na 9 czerwca. Po południu rzecznik prezydenta Opola Katarzyna Oborska-Marciniak przesłała informację o wypowiedzeniu przez miasto umowy TVP na organizację 54. KFPP.

"Powodem tej sytuacji jest niewywiązywanie się Telewizji z zapisów umowy. Niemożność zrealizowania niniejszej umowy wynika chociażby z faktu, że z udziału w 54. KFPP wycofała się Maryla Rodowicz, a do zorganizowania jej Złotego Jubileuszu w umowie zobowiązuje się Telewizja. Publiczne wycofanie się wielu artystów z udziału w festiwalowych koncertach obniżyłoby znacząco rangę Festiwalu. Podtrzymuję jednocześnie chęć współpracy z TVP przy przygotowaniach do 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w nowym terminie i na nowych zasadach" - poinformował prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

W piśmie do prezesa TVP Jacka Kurskiego prezydent Wiśniewski informuje, że wypowiada umowę z 28 kwietnia "w trybie natychmiastowym" z powodu nienależytego wykonania umowy z przyczyn leżących po stronie TVP. W ocenie władz Opola, wina za wycofanie się z koncertów wielu oczekiwanych artystów, "wynika ewidentnie z winy Telewizji".

Jednocześnie miasto cofnęło TVP wyłączną licencję do używania nazwy Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki - Opole. Prezes Kurski został również poinformowany, że ekipy TVP nie zostaną wpuszczone na teren amfiteatru. W udostępnionym piśmie prezydent Wiśniewski zaprasza prezesa Kurskiego do rozpoczęcia rozmów na temat 54. KFPP w innym terminie niż 9 czerwca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • obywatel gminy, 2017-05-23 14:35:05

    Teraz powinien być ruch PIS. Opole oddaje okolicznym gminom część terenów zajętych po 1 stycznia 2017 roku. Starty budżetu wywołane przez prezydenta Opola będą ponad 200 mln zł rocznie. Jak gracć to na wysokich tonach.