PARTNER PORTALU
  • BGK

Twardziele na poligonie w Orzyszu

  • PAP    20 czerwca 2012 - 11:33
Twardziele na poligonie w Orzyszu

Orzysz chce ożywić legendę o funkcjonującej przed laty w tym miasteczku karnej jednostce wojskowej i razem z armią organizuje w lipcu imprezę dla twardzieli.
W programie m.in. zajęcia na poligonie, w tym rzut granatem.

Karna jednostka wojskowa funkcjonowała w Orzyszu do początku lat 90. ubiegłego wieku. „Teraz mamy w Orzyszu zawodową armię, ale legenda o karnej jednostce i twardzielach z niej jest wciąż żywa. Postanowiliśmy to wykorzystać i wspólnie z wojskiem organizujemy w lipcu Tygrysa, czyli imprezę surwiwalową z prawdziwego zdarzenia” – powiedział rzecznik prasowy orzyskiego magistratu Dariusz Zacharzewski.

Konkurencje, które będą rozegrane na poligonie w Orzyszu, przygotowuje wojsko, żołnierze będą też czuwać nad poprawnością wykonywania poszczególnych zdań.

„A przewidzieliśmy m.in. przechodzenie po linach nad przeszkodą wodną, rzut granatem do celu oraz strzelanie” – powiedział rzecznik prasowy 15 Mazurskiej Brygady Zmechanizowanej Dariusz Guzenda.

Jak dodał Guzenda, „Tygrys” będzie pierwszą tego typu cywilną imprezą, w której organizację włącza się mazurskie wojsko.

„Do tej pory organizowaliśmy obozy kondycyjne dla młodzieży, ale takich zawodów surwialowych nie robiliśmy. Ale ponieważ współpracujemy z miastem Orzysz, jesteśmy częścią tej społeczności, uznaliśmy, że możemy wspólnie przygotować Tygrysa” – powiedział Guzenda. Dodał, że wojsko nie poniesie z tego tytułu żadnych kosztów.

Jeśli miłośnikom surwiwalu spodoba się orzyski poligon i ćwiczenia na nim, miasto będzie „poważnie rozważać stworzenie ośrodka surwiwalowego w mieście” – powiedział Zacharzewski.

„Może legenda o karnej jednostce nie jest najmilsza, ale jest i nie ma powodów, by się swej przeszłości wstydzić. Będziemy historię naszego miasta twórczo wykorzystywać” – zapowiedział rzecznik.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.