Twórcy z całego kraju w radzie Nowego Teatru Kielce

Ludzie teatru z całego kraju tworzą Radę Fundacji na Rzecz Budowy Nowego Teatru Kielce, który mieścić się będzie w dawnej synagodze. W poniedziałek rada zainaugurowała działalność.
Twórcy z całego kraju w radzie Nowego Teatru Kielce
Jak poinformował na konferencji prasowej kierujący radą aktor i reżyser Grzegorz Artman, w radzie znaleźli się m.in. dyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu Sebastian Majewski, dramatopisarki: Małgorzata Sikorska-Miszczuk i Iga Gańczarczyk, reżyser Wojciech Klemm oraz dyrektor artystycznych festiwalu Demoludy w Olsztynie Marcin Zawada.

Do pracy nad kształtem artystycznym Nowego Teatru Kielce zaproszeni zostali też m.in. dramaturg Paweł Demirski i pisarka Sylwia Chutnik oraz zastępca dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy Paweł Sztarbowski.

"Pojawiły się osoby z różnych części kraju, z różnymi doświadczeniami teatralnymi. Będziemy inspirować, podpowiadać, zastanawiać się, jak można powołać dzisiaj nową placówkę teatralną, nadać jej jakość, może odbiegającą od tego, co dzisiaj mamy w instytucjonalnych teatrach" - oznajmił Majewski.

Według Artmana przymiotnik "nowy" w nazwie teatru wskazywać ma nie tylko na nową instytucję, ale także na nowy sposób uprawiania, postrzegania czy mówienia o teatrze.

Zadaniem rady jest nie tylko myślenie o działalności merytorycznej teatru, ale także o stronie organizacyjnej i finansowej.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE