PARTNER PORTALU
  • BGK

Tychy nie chcą cyrków ze zwierzętami

  • PAP    3 marca 2016 - 22:12
Tychy nie chcą cyrków ze zwierzętami
Organizacje ekologiczne od dawna apelują o to, by w cyrkach nie występowały zwierzęta. (Fot. : youtube.pl).

• Nie można będzie organizować takich widowisk na terenach należących do miasta.
• W miejscach podległych urzędowi nie można będzie ich także promować.
• Zakaz ten nie dotyczy jednak terenów prywatnych.
Prezydent Tychów Andrzej Dziuba wydał zarządzenie zakazujące organizowania objazdowych przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt na terenach należących do miasta. Nie będzie też można promować tych wydarzeń w miejscach podległych urzędowi miasta.

Podobne zakazy wprowadzono w ostatnim czasie m.in. w Warszawie, Słupsku, Wrocławiu, Poznaniu i Bydgoszczy.

- Przedstawienia cyrkowe z udziałem żywych zwierząt są rozrywką niemoralną i spotykającą się obecnie z coraz szerszym potępieniem ze strony świadomych obywateli. Nie są dobrym miejscem nauki szacunku i miłości do zwierząt. Zwierzęta, biorące w nich udział, są wyrywane ze swojego naturalnego środowiska i zmuszane do zachowań sprzecznych z ich naturą. W związku z powyższym przyjęcie takiego zarządzenia jest zasadne – podkreślono w uzasadnieniu.

O podjętej decyzji poinformowała 3 marca rzeczniczka tyskiego magistratu Ewa Grudniok. Zarządzenie zakazuje organizowania przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt na terenach należących do miasta oraz na gruntach będących własnością skarbu państwa, którymi gospodaruje Prezydent Miasta Tychy.

Zgodnie z decyzją prezydenta nie będzie też można promować cyrków z udziałem zwierząt z wykorzystaniem majątku miasta oraz dystrybuować biletów na te wydarzenia zarówno w magistracie, jak i w jednostkach organizacyjnych miasta.

Rzeczniczka przypomniała, że urząd nie może zakazać organizowania tych wydarzeń na terenach prywatnych.

- Ta decyzja jest dla mieszkańców sygnałem dotyczącym kierunku prowadzonej przez miasto polityki. Mamy więc nadzieję, że również osoby prywatne wezmą ją pod uwagę – powiedział Grudniok.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.