PARTNER PORTALU
  • BGK

Tyczyn stawia na ludowe motywy

  • PAP    31 lipca 2012 - 12:04
Tyczyn stawia na ludowe motywy

Warsztaty z etno-designu, czyli z projektowania przedmiotów ozdobionych ludowymi motywami rozpoczęły się we wtorek w Tyczynie koło Rzeszowa.
Zajęcia są bezpłatne; odbywać się będą w każdy wtorek do końca wakacji. Jak poinformowała pomysłodawczyni warsztatów Zakia Cieślicka-Majka można się jeszcze zapisywać na kolejne spotkania.

„Chodzi o pokazanie, że sztuka ludowa, sztuka etno może być wykorzystywana we współczesnym wzornictwie, że może być inspiracją i znakomitym elementem zdobiącym zupełnie współczesne przedmioty codziennego użytku, jak choćby meble czy rower” – zauważyła Cieślicka-Majka.

Uczestnicy warsztatów, w grupach około 20-25 osobowych podczas zajęć będą poznawać zdobnictwo ludowe, samodzielnie projektować i tworzyć np. wieńce dożynkowe, ozdoby ludowe, proste narzędzia, a także miniaturowe domy z kartonów, które później będą ozdabiać wykorzystując wzornictwo ludowe.

Organizatorem warsztatów jest Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tyczynie. Zajęcia poprowadzi Wojciech Klęsk, absolwent wzornictwa przemysłowego na ASP w Krakowie, a także miłośnik wzornictwa ludowego i twórca ceramiki artystycznej.

W pierwszych zajęciach weźmie udział około 20 dzieci w wieku 6-7 lat. Organizatorzy zapewniają, że na warsztaty mogą się zapisywać wszyscy chętni w każdym wieku, także dorośli.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Agata, 2012-07-31 21:16:30

    A w jaki sposób mozna się zapisać????