PARTNER PORTALU
  • BGK

Tylko sentyment może przyciągnąć turystów?

  • KB    9 kwietnia 2010 - 09:09
Tylko sentyment może przyciągnąć turystów?

Województwo lubelskie było jednym z trzech regionów Polski, które zdecydowały się na udział w targach turystycznych TUR w Goeteborgu.
Województwo lubelskie było jednym z trzech regionów Polski, które zdecydowały się na udział w targach turystycznych TUR w Goeteborgu, które odbywały się od 25 do 28 marca. Szwedzi interesowali się Lubelszczyzną głównie z powodów sentymentalnych, chociaż nie brakowało pytań o produkty turystyki przyrodniczej i aktywnej.

W targach uczestniczyło blisko 1000 wystawców, a liczba zwiedzających sięgnęła 50 tys. Stoisko polskie zorganizował Oddział Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie, a turystyczną ofertę promowały regiony lubelski, zachodniopomorski, pomorski, a także touroperatorzy i kilka innych firm, m.in. Kopalnia Soli w Wieliczce.

Prezentacja Lubelszczyzny została przygotowana przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną we współpracy z departamentem promocji i turystyki urzędu marszałkowskiego, w ramach projektu „Lubelskie.eu - Europejska Sieć Współpracy Turystycznej" z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego województwa lubelskiego.

Obsługę stoiska zapewnili specjaliści z Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej oraz Departamentu Promocji i Turystyki UMWL.

Według POT Szwecja jest najczęściej odwiedzanym krajem skandynawskim przez Polaków. Natomiast Szwedzi najchętniej odwiedzają łatwo dostępne, z uwagi na promowe połączenia, nasze nadmorskie aglomeracje - Trójmiasto i Szczecin. W głębi kraju najpopularniejszym miastem jest Kraków, a wielu z nich zna również Oświęcim. Pamięć o wojnie i holocauście Żydów sprawia, że szwedzcy turyści odwiedzają też wybrane miejsca na Lubelszczyźnie, choć niektórzy z targowych gości przyznawali się do rodzinnych i sentymentalnych związków z regionem lubelskim.

Wielu gości polskiego stoiska przeglądało oferty pobytów w miejscach o wysokich walorach krajobrazowo-przyrodniczych, z możliwością uprawiania aktywnych form turystyki pieszej, rowerowej i wodnej. Zainteresowani zgodnie twierdzili, że Lubelszczyzna jest ciekawym miejscem do spędzenia urlopu, narzekali jednak na słabe możliwości dotarcia do wybranego miejsca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.