PARTNER PORTALU
  • BGK

Tylko sentyment może przyciągnąć turystów?

  • KB    9 kwietnia 2010 - 09:09
Tylko sentyment może przyciągnąć turystów?

Województwo lubelskie było jednym z trzech regionów Polski, które zdecydowały się na udział w targach turystycznych TUR w Goeteborgu.
Województwo lubelskie było jednym z trzech regionów Polski, które zdecydowały się na udział w targach turystycznych TUR w Goeteborgu, które odbywały się od 25 do 28 marca. Szwedzi interesowali się Lubelszczyzną głównie z powodów sentymentalnych, chociaż nie brakowało pytań o produkty turystyki przyrodniczej i aktywnej.

W targach uczestniczyło blisko 1000 wystawców, a liczba zwiedzających sięgnęła 50 tys. Stoisko polskie zorganizował Oddział Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie, a turystyczną ofertę promowały regiony lubelski, zachodniopomorski, pomorski, a także touroperatorzy i kilka innych firm, m.in. Kopalnia Soli w Wieliczce.

Prezentacja Lubelszczyzny została przygotowana przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną we współpracy z departamentem promocji i turystyki urzędu marszałkowskiego, w ramach projektu „Lubelskie.eu - Europejska Sieć Współpracy Turystycznej" z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego województwa lubelskiego.

Obsługę stoiska zapewnili specjaliści z Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej oraz Departamentu Promocji i Turystyki UMWL.

Według POT Szwecja jest najczęściej odwiedzanym krajem skandynawskim przez Polaków. Natomiast Szwedzi najchętniej odwiedzają łatwo dostępne, z uwagi na promowe połączenia, nasze nadmorskie aglomeracje - Trójmiasto i Szczecin. W głębi kraju najpopularniejszym miastem jest Kraków, a wielu z nich zna również Oświęcim. Pamięć o wojnie i holocauście Żydów sprawia, że szwedzcy turyści odwiedzają też wybrane miejsca na Lubelszczyźnie, choć niektórzy z targowych gości przyznawali się do rodzinnych i sentymentalnych związków z regionem lubelskim.

Wielu gości polskiego stoiska przeglądało oferty pobytów w miejscach o wysokich walorach krajobrazowo-przyrodniczych, z możliwością uprawiania aktywnych form turystyki pieszej, rowerowej i wodnej. Zainteresowani zgodnie twierdzili, że Lubelszczyzna jest ciekawym miejscem do spędzenia urlopu, narzekali jednak na słabe możliwości dotarcia do wybranego miejsca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.