PARTNER PORTALU
  • BGK

Tym gminom łatwiej będzie się odbudować po klęskach

  • AW    15 lipca 2013 - 13:45
Tym gminom łatwiej będzie się odbudować po klęskach

Ponad 320 gmin poszkodowanych w wiosennych podtopieniach, nawałnicach i burzach będzie mogło skorzystać z uproszczonych procedur dotyczących odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych.
Do konsultacji został skierowany projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie gmin poszkodowanych w wyniku działania żywiołu od kwietnia do czerwca 2013 r., w których stosuje się szczególne zasady odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych.

Te szczególne zasady dotyczyć mają gmin poszkodowanych w wyniku działania powodzi, silnych wiatrów, intensywnych opadów lub wyładowań atmosferycznych, które miały miejsce od kwietnia do czerwca br.

- Projektowane rozporządzenie umożliwi podmiotom, których obiekty budowlane zostały uszkodzone lub zniszczone przez żywioł. skorzystanie z uproszczonych procedur postępowania przed organami administracji architektoniczno- budowlanej przewidzianych W ustawie o szczególnych zasadach odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiotu (Dz. U. Nr 64. poz. 906 oraz z 2010 r. Nr 149. poz. 996) - czytamy w uzasadnieniu projektu rozporządzenia

Wykaz (publikujemy go poniżej w dziale Multimedia) obejmuje: 46 gmin z województwa dolnośląskiego, 15 z woj. lubelskiego, 34- z łódzkiego, 106 - z małopolskiego, 5 – z mazowieckiego, 27 – z podkarpackiego, 2 – z podlaskiego, 66 – ze śląskiego, 19 – ze świętokrzyskiego, 2 – z warmińsko-mazurskiego oraz jedna gminę z woj. wielkopolskiego.

Wejście w życie rozporządzenia nie będzie miało istotnego wpływu na sektor finansów publicznych. w tym budżet państwa oraz budżety jednostek samorządu terytorialnego bowiem wejście w życie projektowanego rozporządzenia wiązać się będzie jedynie ze wskazaniem gmin, które będą mogły skorzystać z uproszczonych procedur postępowań administracyjnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.