PARTNER PORTALU
  • BGK

Tysiące gości w kurortach

  • PAP    19 kwietnia 2011 - 12:42
Tysiące gości w kurortach

Nadmorskie kurorty w Zachodniopomorskiem przygotowują się na przyjęcie tysięcy gości, którzy postanowili Wielkanoc spędzić nad morzem.
Gestorzy bazy turystycznej mówią, że zainteresowanie noclegami jest ogromne – ze względu na zapowiadaną dobrą pogodę i atrakcyjne ceny.

„Spodziewamy się tłumów” – powiedział Michał Sutyła z Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Zauważył, że wielkanocny wypoczynek nad morzem z każdym rokiem staje się coraz popularniejszy wśród Polaków, ale w tym roku – głównie ze względu na zapowiadana piękną pogodę – święta te może spędzić nad Bałtykiem rekordowa liczba gości.

„Wyjeżdżamy z mężem i dzieckiem na święta do Międzywodzia. Ciężko pracujemy i nie chce nam się sprzątać, gotować przed świętami, które i tak w większości zwykle spędzamy na wizytach u teściów, siedzeniu przy stole przed telewizorem” – wyjaśniła przyczyny swojego wyjazdu Ewelina ze Szczecina.

Sutyła powiedział, że równym zainteresowaniem cieszą się samodzielne apartamenty do wynajęcia, jak i organizowane przez hotele specjalne pakiety pobytowe, w których organizatorzy zadbali, by umilić gościom świątecznie pobyt.

Czterodniowy pobyt w SPA w Międzyzdrojach, z pełnym świątecznym wyżywieniem, basenem, jacuzzi, wieczorkiem tanecznym i atrakcjami dla dzieci – m.in. wspólnym malowaniem jajek czy dyngusem – kosztuje 1760 zł za dwie osoby.

Wynajęcie w pełni wyposażonego apartamentu w Międzyzdrojach to koszt od 120 do 200 zł. Pokój dwuosobowy kosztuje 65 zł od osoby.

„Telefony w ostatnich dniach urywają się” – powiedziała Karolina Piętak z firmy wynajmującej komfortowe apartamenty w Świnoujściu.

Poinformowała, że wynajętych na święta jest już ponad 80 proc. mieszkań. Kosztują od 120 zł za dwuosobowy apartament za dobę do ok. 400 zł za 70-metrowe, trzypokojowe mieszkanie.

Miejscowości nadmorskie przygotowują również bazę gastronomiczną – w święta ma działać większość knajpek, kawiarenek, sklepów z pamiątkami.

W miejscowościach gminy Rewal ustawiono świąteczne dekoracje – wielkie słomiane kurczaki i jaja. „Każdego roku mamy więcej gości na święta. Robimy wszystko, by przedłużyć sezon – walczymy o każdy wolny weekend i to daje efekty” – powiedział wójt gminy Rewal Robert Skraburski.

W tamtejszym pensjonacie można spędzić święta płacąc od 100 zł za dobę od osoby – wliczone jest jest uroczyste śniadanie świąteczne, sauna i jacuzzi. Dużym zainteresowaniem cieszą się czterodniowe pobyty w ośrodkach SPA – to koszt ok. 650 zł od osoby. W cenie świąteczne posiłki, basen, sauna, atrakcje dla dzieci, a na zbiegi SPA przewidziane są zniżki.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.