PARTNER PORTALU
  • BGK

Tyskie ulice nazwane

  • wer/www.umtychy.pl    30 października 2011 - 08:28
Tyskie ulice nazwane

Jednogłośne uchwały w sprawie nazw nowych ulic - Mahoniowej, Lawendowej i Ireny Sendlerowej - podjęli tyscy radni na ostatniej sesji rady miasta.
Tychy (zabierz głos/oceń prezydenta) stały się czwartym miastem Polsce, które uhonorowało bohaterską postawę Ireny Sendlerowej w czasie okupacji hitlerowskiej nadaniem jej imienia jednej z ulic w mieście.

Irena Sendler, która w czasie wojny uratowała przed zagładą blisko 2500 żydowskich dzieci odznaczona została przez instytut Yad Vashem medalem „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata”. Otrzymała także Order Orła Białego i Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. W Tychach jej imię będzie nosiła ulica boczna od ulicy Żorskiej i ul. Myśliwskiej.

 Z koli ulicą Lawendową będzie ulica boczna od ulicy Czarnej i ulicy Marzanny. Ulicą Mahoniową została nazwana ulica boczna od ulicy Palmowej.

O nadanie nazwy tej ulicy wydział geodezji urzędu miasta w Tychach zabiegał już od sześciu lat, wtedy bowiem zmieniły się przepisy i pojawiła się możliwość nadawania odrębnych nazw drogom wewnętrznym, niepublicznym - wcześniej przejmowały one nazwę najbliższej drogi publicznej.

- W roku 2006 dla odnóg Świerkowej, których było już wówczas siedem, przygotowaliśmy nowe nazwy: Cyprysowa, Forsycji, Sekwoi, Cedrowa, Oleandrów, Palmowa i Mahoniowa, ale aby móc dokonać zmiany, potrzebna jest pisemna zgoda mieszkańców. Taką uzyskaliśmy dla Cyprysowej oraz Palmowej i te nazwy zostały wprowadzone - mówi Alicja Kulka, naczelnik wydziału geodezji urzędu miasta w Tychach. -  Na resztę zgody po prostu nie było - dodaje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.