PARTNER PORTALU
  • BGK

Tytuł "Sołtysa Roku 2010" przyznany

  • ZWI    17 marca 2011 - 14:21

Pierwszy Konwent Sołtysów zorganizowany przez Wojewodę Dolnośląskiego Aleksandra Skorupę zgromadził najaktywniejszych sołtysów Dolnego Śląska. Tytuł "Sołtysa Roku 2010" przynznano trzem osobom: Grażynie Kuś z Ptaszkowa, Annie Madej z Olszyńca oraz Jarosławowi Jagielskiemu z Ratowic.
Wśród nich znalazł się najmłodszy sołtys gminy Świdnica, a może i Polski – Adam Strach. Spośród kilku tysięcy najaktywniejszych włodarzy wsi z całego Dolnego Śląska Kapituła wyróżniła osoby, które korzystają z funduszy unijnych, dbają o rozwój najmłodszych mieszkańców oraz dokładają wszelkich starań aby to ich wieś była nowoczesna. Wojewoda Dolnośląski postanowił przyznać Tytuł "Sołtysa Roku 2010" wyjątkowo trzem osobom: Grażynie Kuś z Ptaszkowa, Annie Madej z Olszyńca oraz Jarosławowi Jagielskiemu z Ratowic.

Podczas uroczystości 4 sołtysów otrzymało gratulacje za długoletnią służbę na rzecz swoich społeczności lokalnych.Szczególne gratulacje z rąk wojewody otrzymał najmłodszy sołtys Dolnego Śląska, a zarazem Gogołowa - Adam Strach, który łączy funkcje sołtysa i tegorocznego maturzysty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.