PARTNER PORTALU
  • BGK

Uchwała przy dźwiękach muzyki klasycznej

  • PAP    12 maja 2010 - 14:58

Filharmonia Gorzowska, której budowa ma się zakończyć w przyszłym roku, ma od środy status prawny. Radni przyjęli uchwałę w tej sprawie na sesji miejskiej, która rozpoczęła się krótkim koncertem muzyki klasycznej.
Uchwała przyjęta przez radnych nadaje filharmonii status samorządowej instytucji kultury, określa sposób jej finansowania - głównie przez miasto - choć przewiduje się też możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych oraz przekazanie przez miasto majątku ruchomego i nieruchomego niezbędnego do funkcjonowania tej instytucji.

- Zostanie także powołana zawodowa orkiestra i dyrektorzy - administracyjny i do spraw artystycznych filharmonii - powiedziała rzeczniczka gorzowskiego magistratu, Jolanta Cieśla.

Obecnie trwa budowa obiektu. Pierwszy koncert ma się tam odbyć na przełomie lutego i marca 2011 roku.

Filharmonia wchodzi w skład powstającego w Gorzowie za ponad 130 mln zł Centrum Edukacji Artystycznej. Poza salami koncertowymi wykorzystywanymi przez filharmoników, swoje miejsce znajdą tam też szkoły muzyczne i liceum plastyczne, które działają teraz w różnych częściach miasta.

Zostanie zagospodarowany także teren wokół obiektu - tzw. Plac Sztuki. Na odcinku ponad 200 m zostanie przebudowana droga dojazdowa do obiektu oraz wybudowany parking wielopoziomowy na 400 miejsc, z płytą boiska wielofunkcyjnego na jego dachu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.