PARTNER PORTALU
  • BGK

Uczestnicy konkursu ekologicznego w Kielcach podążali "Szlakiem Baby Jagi"

  • AT    21 maja 2013 - 12:58
Uczestnicy konkursu ekologicznego w Kielcach podążali "Szlakiem Baby Jagi"

„Szlakiem Baby Jagi" podążali uczestnicy konkursu ekologicznego pod nazwą Zielony Patrol. Najlepsi członkowie poszczególnych zespołów w nagrodę zostali zabrani na wycieczkę na Święty Krzyż oraz do osady średniowiecznej w Hucie Szklanej.
Właśnie zakończył się drugi etap tegorocznej, piątej już edycji konkursu, organizowanego przez prezydenta Kielc, a koordynowanego przez Wydział Środowiska i Usług Komunalnych kieleckiego ratusza.

Jak donosi kielecki magistrat uczestnicy wycieczki zwiedzili najstarsze polskie sanktuarium. Bardzo ciekawym doświadczeniem była też wizyta w multimedialnym Muzeum Przyrodniczym Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Był także spacer traktem królewskim, a następnie postój na galerii widokowej na Gołoborzu. 

Uczestnicy odbyli też "podróż w czasie", dzięki pobycie w osadzie średniowiecznej w Hucie Szklanej. Tu w drewnianych chatach można zapoznać się z pracą słowiańskich rzemieślników. Młodzież wzięła udział w warsztatach gliniarskich oraz wikliniarskich. Wiele emocji dostarczyła zorganizowana  na koniec  gra terenowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.