UEFA ożeniła Warszawę z Wrocławiem

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 20-05-2010
  • drukuj
Podczas Euro 2012 będziemy mieć grupę warszawsko-wrocławską, ale reprezentacja Polski nie zagra na Dolnym Śląsku. Wszystkie jej mecze podczas mistrzostw odbędą się na Stadionie Narodowym.
UEFA ożeniła Warszawę z Wrocławiem

Dwie polskie grupy Euro 2012 będą grały w Warszawie i we Wrocławiu oraz w Gdańsku i Poznaniu. Pewne jest także, że jeden z ćwierćfinałów odbędzie się w Trójmieście – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Do tego czasu naprawdę wiele się może zmienić, bo 2 czerwca mija termin ultimatum, które dał Ukrainie Michel Platini. Jeśli prace przygotowawcze u naszych partnerów nie posuną się znacząco, to UEFA może większą cześć mistrzostw przenieść do Polski.

Decyzja o rozgrywaniu meczów przez jedną z grup w Warszawie i we Wrocławiu stworzy pewne problemy dla kibiców rywali reprezentacji Polski. Czeka ich przemieszczanie się na trasie, którą pociągi w tej chwili pokonują ponad pięć godzin. Do mistrzostw ten czas ma zostać skrócony do 4,5 godziny. Docelowo ta trasa ma być pokonywana przez superszybkie pociągi w 1,5 godziny, ale dopiero za 10 lat.

Niewiele lepiej będą mieli kibice z grupy poznańsko-gdańskiej. W tej chwili pociąg jedzie na tej trasie 3 godz. 20 minut. Do 2012 r. to się nie zmieni, bo modernizacja tej znajdującej się w fatalnym stanie trasy przed mistrzostwami nie jest w ogóle planowana – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

A może zrobić grupę wrocławsko - poznańską i warszawsko - gdańską? Odległości mniejsze itd.

wrocławiak, 2010-05-21 09:49:40 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE