PARTNER PORTALU
  • BGK

UEFA wysoko oceniła poznańską policję

  • PAP    7 października 2011 - 21:14
UEFA wysoko oceniła poznańską policję

O transporcie, stadionie i bezpieczeństwie dyskutowali eksperci UEFA oraz przedstawiciele spółki PL.2012 w Poznaniu. UEFA wysoko oceniła pracę poznańskiej policji podczas zabezpieczenia imprez.
Warsztaty, w których uczestniczą fachowcy z UEFA, mają na celu jak najlepsze przygotowanie miast-gospodarzy w obszarze bezpieczeństwa, komunikacji i transportu miejskiego oraz zagospodarowania bezpośredniego otoczenia stadionu.

"Skupiliśmy się na trzech aspektach. Pierwszy z nich, bardzo ważny dla europejskiej federacji, to transport dla VIP-ów i UEFA Family z hoteli na stadion w dniu meczu. Druga kwestia to komunikacja publiczna - analizowaliśmy linie tramwajowe i autobusowe, a także parkingi buforowe. Dyskutowaliśmy też o tzw. potokach ludzkich, a więc drogach, którymi kibice pieszo dotrą na stadion" - tłumaczył pełnomocnik prezydenta Poznania ds. Euro Michał Prymas.

Największe wrażenie na przedstawicielach UEFA zrobiła prezentacja multimedialna poznańskiej policji. "Naprawdę UEFA wyraziła ogromny szacunek dla naszej policji, która bardzo szczegółowo zaprezentowała sposób zabezpieczenia imprez, które były organizowane na Stadionie Miejskim. A tych było sporo - koncert Stinga, mecze Lecha w Lidze Europejskiej, mecz reprezentacji Polski z Wybrzeżem Kości Słoniowej czy zawody motocrossowe Red Bull X-Fighters. Jeśli spojrzymy na stadiony Euro 2012, to tylko Donbass Arena w Doniecku może pochwalić się większym doświadczeniem" - przyznał Prymas.

Po raz pierwszy w warsztatach uczestnicy przedstawiciele konsorcjum Lecha Poznań i spółki Marcelin Management, nowego operatora Stadionu Miejskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.