PARTNER PORTALU
 • BGK

Ukarają górskich "łazików" bez uprawnień

 • PAP    13 lutego 2013 - 07:00
Ukarają górskich "łazików" bez uprawnień

Jak ukrócić bezmyślność ludzi, którzy bez sprzętu i przygotowania wspinają się po górach? Posłowie proponują, by karać ich jak stadionowych zadymiarzy - donosi "Gazeta Wyborcza".
Ireneusz Raś (PO), szef sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki, mówi, że ratownikom GOPR i TOPR należałoby nadać uprawnienia do kierowania spraw do sądu.

I w przypadku gdyby ratownicy stwierdzili, że ratowane osoby naraziły siebie i ich na niebezpieczeństwo, przed sądem domagaliby się pokrycia kosztów akcji ratunkowych - wyjaśnia Raś.

Jak dodaje poseł, podobne rozwiązania są dziś stosowane wobec pseudokibiców na stadionach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • Łupek, 2013-02-14 17:46:09

  ...i nie będzie łazików w Karpatach ! ...nie będzie niczego !
 • krzyciel, 2013-02-14 15:36:31

  Z jednej strony - obowiązkowe ubezpieczenia od ewentualnych kosztów akcji ratowniczych, ale z drugiej - profesjonalna obsługa na szlakach (porządne schroniska, sprawny system informacji o potencjalnych zagrożeniach itp.).
 • WM, 2013-02-13 10:48:52

  Idiotyczny pomysł. Każda akcja kończyłaby się wezwaniem do sądu. Przecież ratownicy z założenia ryzykują zdrowiem i życiem dla ratowania innych osób. Dlaczego PO wymyśla sposób na szykany wobec obywateli a nie chce iść śladem zachodnich krajów i wymagać ubezpieczeń na górskie eskapady? ...  rozwiń