PARTNER PORTALU
  • BGK

Ukraińska Wiosna w Poznaniu

  • KB    18 maja 2010 - 08:28

Po raz trzeci Polacy i Ukraińcy spotykają się w Poznaniu, by uczestniczyć w Ukraińskiej Wiośnie - jednym z największych festiwali w Europie Środkowo – Wschodniej, który promuje kulturę Ukrainy.
Festiwal rozpoczął się w poniedziałek 17 maja i potrwa do niedzieli, 23 maja. W imprezie wezmą udział wybitne postaci ukraińskiego świata kultury, sztuki, muzyki, polityki i sportu.

Przedstawieniem galowym Festiwalu Kultury „Ukraińska Wiosna” będzie projekt ukraińsko – norweski, balet w dwóch aktach na motywach poematu Henryka Ibsena „Peer Gynt”, do muzyki Edwarda Griega. Spektakl zaprezentuje Zespół Baletowy Państwowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. A. B. Sołowjanenki w Doniecku, pod kierownictwem Wadyma Pisariewa.

Gościem honorowym marszałka województwa wielkopolskiego, Marka Woźniaka podczas koncertu galowego festiwalu, 20 maja, będzie Nicola Beer - dekretarz stanu ds. europejskich Hesji.

Natomiast 19 maja marszałek weźmie udział w panelu dyskusyjnym z pierwszym prezydentem Ukrainy Leonidem Krawczukiem. Spotkanie odbędzie w Auli  im. Lubrańskiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.