PARTNER PORTALU
  • BGK

Ulica Piotrkowska wizytówką Polski w Street View

  • AT/PAP    27 lipca 2011 - 12:17
Ulica Piotrkowska wizytówką Polski w Street View

Najsłynniejsza ulica Łodzi - Piotrkowska - wygrała w internetowym plebiscycie "Patrzcie, Polska! Wybieramy naszą wizytówkę na Street View" - poinformował w środę zastępca rzecznika prezydenta miasta Marcin Masłowski.
W pierwszej trójce znalazły się również Pałac Branickich i Rynek Kościuszki w Białymstoku oraz Stary Rynek w Poznaniu. W głosowaniu udział wzięło ponad 115 tys. internautów z całej Polski. Plebiscyt był objęty patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Street View to aplikacja uruchomiona przez Google, dzięki której można przeglądać panoramiczne widoki miejsc z całego świata. Teraz jej użytkownicy będą mogli wirtualnie odwiedzić ulicę Piotrkowską i oglądać ją na zdjęciach panoramicznych.

W najbliższych tygodniach ekipa Street View odwiedzi zwycięskie miejsce.

Jak informuje łódzki magistrat, jeszcze tego lata do Łodzi (zabierz głos/oceń prezydenta)  przyjedzie ekipa Street View, która będzie fotografować ulicę. Zdjęcia robione są z samochodów z zamontowanymi na dachu kamerami.

Fotografie ulicy Piotrkowskiej jako pierwsze z Polski zostaną umieszczone na Mapach Google w ramach usługi Street View i będą dostępne dla internautów z całego świata. Ulica ta trafi także do galerii polskich skarbów.

Czytaj też: Komu przypadnie miejsce w spacerowniku Google?

Piotrkowska rywalizowała z 15 innymi atrakcjami turystycznymi w Polsce, m.in. z zamkiem w Malborku, krakowskim rynkiem, rynkiem we Wrocławiu, zamojskim Starym Miastem i białostockim pałacem Branickich. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.