PARTNER PORTALU
  • BGK

Ulice Włocławka zamienią się w scenę

  • KB    10 czerwca 2010 - 19:32

W najbliższy weekend ulice Włocławka będą sceną dla aktorów, komików i tancerzy. Od 11 do 13 czerwca w mieście odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych ,,Brukarnia 2010”.
"Brukarnia" to jedna z najpopularniejszych i najbardziej widowiskowych imprez ostatnich lat w regionie. W programie, oprócz spektakli teatralnych, organizatorzy przeidzieli wiele atrakcji: występy taneczne, wokalne, kabaretowe oraz teatr ognia. Tegoroczny festiwal wpisuje się w kalendarz wydarzeń kujawsko-pomorskiego Święta Województwa.

Festiwal obywać się będzie we Włocławku już po raz ósmy. Sceną tegorocznej ,,Brukarni” będą bulwary przy delegaturze urzędu marszałkowskiego i Plac Grodzki przy centrum handlowym ,,Wzorcownia”. Impreza rozpocznie się w piątek 11 czerwca o 18 na Placu Grodzkim. Pierwszy dzień festiwalu będzie poświęcony głównie młodszym widzom. Nie zabraknie występów szczudlarzy, pokazów grup tanecznych, przedstawień komediowych etiud teatralnych i Fire Show, czyli tańca ognia.

Kolejne festiwalowe atrakcje odbywać się będą na Bulwarach Nadwiślańskich na placu przy
ul. Bechiego. Widzowie obejrzą kilkanaście widowisk plenerowych, przygotowanych przez polskie i zagraniczne teatry uliczne. W sobotę 12 czerwca spektakle rozpoczną się o 17. Wystąpią: Teatr Nikoli z Krakowa w spektaklu ,,Country show” i Teatr Woskriesiennie z Rosji, który przygotował przedstawienie ,,Wiśniowy sad” oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Łazienna we Włocławku.

Ostatniego dnia festiwalu (w niedzielę 13 czerwca), od 15.30 przedstawienia Teatru 4 Żywioły, Teatru Snów i grup teatralnych z regionu: Teatru ,,Nasz” z Włocławka, grupy teatralnej z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Każdy dzień festiwalu zakończy pokaz tańca ognia Fire Show w wykonaniu aktorów teatru Mamadoo. Nie zabraknie też pokazów tańca, popisów wokalnych i atrakcji dla najmłodszych.

Festiwal zorganizowało włocławskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne ,,Teatr Nasz”, przy wsparciu finansowym kujawsko-pomorskiego urzędu marszałkowskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.