PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowa partnerska ze Styrią w Austrii

  • PAP    23 marca 2011 - 19:40

Umowę o współpracy województwa kujawsko-pomorskiego z krajem związkowym Styria w Austrii, odnawiającą istniejące kontakty partnerskie, zawarli w środę w Grazu przedstawiciele władz obu regionów.
Z polskiej strony umowę podpisał marszałek województwa Piotr Całbecki, a w imieniu Austriaków - minister ds. gospodarki, kultury i Europy w rządzie krajowym Styrii Christian Buchmann.

Zgodnie z umową współpraca ma obejmować głównie takie dziedziny, jak: gospodarka, infrastruktura, ochrona środowiska, energetyka odnawialna, turystyka, badania i rozwój technologiczny, pomoc społeczna i działania na rzecz osób niepełnosprawnych, a także sport.

Partnerzy zobowiązali się m.in. do realizowania wspólnych projektów, pomocy w poszukiwaniu partnerów dla firm z obu regionów, wspierania działań tworzenia inkubatorów przedsiębiorczości i inicjowania współpracy pomiędzy naukowcami.

Zostanie powołany wspólny zespół roboczy, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie, realizację i koordynowanie wspólnych przedsięwzięć. Umowa została zawarta na pięć lat.

Styria ze stolicą w Grazu jest jednym z dziewięciu austriackich landów, drugim pod względem wielkości. Współpraca pomiędzy landem i województwem kujawsko-pomorskim została nawiązana 27 kwietnia 2005 r. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.