Unia da na estakadę

Budowana obecnie estakada w ciągu krakowskich ulic Nowohuckiej i Powstańców Wielkopolskich ma już oficjalnie unijne wsparcie. Wartość unijnego dofinansowania to ponad połowa kwoty inwestycji – prawie 24 mln zł.
Unia da na estakadę

Pod koniec kwietnia prezydent Jacek Majchrowski podpisał umowę o dofinansowanie tej inwestycji w ramach małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Estakada w ciągu ulic Nowohuckiej i Powstańców Wielkopolskich jest jednym z elementów dużego zadania inwestycyjnego – budowy linii tramwajowej do ulicy Golikówka – realizowanego obecnie przez MPK SA. - W miejsce płaskiego skrzyżowania powstaje rozwiązanie dwupoziomowe. Na linii ulic Powstańców Wielkopolskich i Nowohuckiej zbudowana będzie estakada. Dołem będzie jeździł szybki tramwaj, który połączy rondo Grzegórzeckie z północną częścią Płaszowa – informuje Tadeusz Trzmiel, zastępca prezydenta Krakowa.

Koszt budowy estakady i przebudowy układu drogowego w tej części Krakowa wynosi nieco ponad 43,5 mln złotych. Wartość unijnego dofinansowania to ponad połowa tej kwoty – prawie 24 mln zł.

Budowa estakady w ciągu ulic Nowohuckiej i Powstańców Wielkopolskich to jeden z elementów dużego przedsięwzięcia inwestycyjnego realizowanego w tej części Krakowa przez MPK SA. Chodzi o budowę linii szybkiego tramwaju do ulicy Golikówka w północnej części Płaszowa. W ramach tego zadania powstaje też nowa ulica Kuklińskiego.

Budowa nowej linii tramwajowej z ronda Grzegórzeckiego przez most Kotlarski jest częścią unijnego projektu „Zintegrowany transport publiczny w aglomeracji krakowskiej – etap II”. Beneficjentem i inwestorem całego projektu jest MPK S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE