PARTNER PORTALU
  • BGK

Unia nie da zginąć rzadkim zawodom w Małopolsce

  • PAP    11 marca 2010 - 16:49

Małopolscy przedsiębiorcy wykonujący tzw. ginące zawody – introligatora, kowala czy kaletnika otrzymają unijne dofinansowanie na planowane inwestycje. Zarząd województwa rozdzielił 11 marca na ten cel prawie 33 mln zł dotacji.
Biuro prasowe małopolskiego urzędu marszałkowskiego poinformowało, że zarząd regionu wybrał do dofinansowania 272 projekty mikroprzedsiębiorstw starających się o wsparcie z małopolskiego programu operacyjnego.

Łączna wartość planowanych inwestycji wynosi prawie 82 mln zł, z czego blisko 33 mln zł obejmuje kwota przyznanej dotacji.

Najwięcej wybranych wniosków pochodzi z  Krakowa i powiatu krakowskiego, powiatu nowotarskiego, wadowickiego, tarnowskiego i miasta Tarnów.

Zatwierdzone projekty to w większości inwestycje w zakresie ochrony zdrowia, działalności produkcyjnej, usług dla ludności, budownictwa, mechaniki i diagnostyki pojazdów oraz poligrafii i gastronomii.

Dofinansowanie otrzymały nie tylko projekty o charakterze innowacyjnym, ale również  nawiązują do przedsiębiorczych tradycji regionu, wśród nich m.in.: introligator galanteryjny i poligraficzny, kowal czy kaletnik.

Z funduszy europejskich dla przedsiębiorców w ramach programu zostało wybranych 870 projektów, które otrzymały łącznie blisko 330 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: