PARTNER PORTALU
  • BGK

Unia wesprze regiony o najwyższym bezrobociu

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    16 lutego 2010 - 08:54
Unia wesprze regiony o najwyższym bezrobociu

W 2010 roku więcej unijnych szkoleń dla bezrobotnych odbędzie się w powiatach, które zanotowały najwyższy wskaźnik stopy bezrobocia.
Aż 9 wojewódzkich urzędów pracy (WUP) zdecydowało się w tym roku premiować dodatkowymi punktami w konkursach te instytucje szkoleniowe, które napiszą projekty szkoleń dla subregionów, gdzie jest najwięcej osób bezrobotnych – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.

Na Śląsku będzie można uzyskać 10 dodatkowych punktów za zorganizowanie szkoleń dla bezrobotnych z tych powiatów, gdzie wskaźnik bezrobocia przekracza o 2 proc. średnią dla województwa (na koniec grudnia 2009 r. wyniosła 9,2 proc.). WUP w Warszawie będzie premiował projekty szkoleń dla powiatów, gdzie wskaźnik bezrobocia przekroczył 20 proc.

Oznacza to, że w województwie mazowieckim, gdzie jest ogromna konkurencja i dotację na aktywizowanie bezrobotnych otrzymuje 10 proc. chętnych, większość instytucji szkoleniowych będzie adresowała szkolenia do powiatu radomskiego, gdzie wskaźnik stopy bezrobocia wynosi 28,8 proc., i szydłowieckiego, gdzie przekroczył on aż 34 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.