Unia wspomoże Teatr Witkacego

Teatr Witkacego w Zakopanem otrzymał ponad 25 mln zł dotacji unijnej. Pieniądze przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Infrastruktura i środowisko”.
Unia wspomoże Teatr Witkacego

Zakopiański teatr to jedna z ważniejszych, prowadzonych przez samorząd województwa, placówek kultury w Małopolsce. Od trzech lat obiekt jest gruntownie remontowany. Przebudowa pochłonie ponad 37 mln zł.

Jak podkreśla dyrektor teatru Andrzej Dziuk, sukcesu nie udałoby się osiągnąć gdyby nie pomoc urzędu marszałkowskiego.

– Gdyby nie wysiłek znakomitego zespołu, zaufanie, jakim obdarzyli nas marszałek Marek Nawara i wicemarszałek Leszek Zegzda, nie udałoby się zrealizować tej inwestycji i przekonać ministra kultury, że właśnie na Podhalu jest tak ważnie miejsce jak Teatr Witkacego, który zasługuje na unijne dofinansowanie – uważa Andrzej Dziuk.

Powstanie wielofunkcyjne miejsce służące nie tylko teatrowi, ale także kulturze całego Podhala. Wokół budynku pojawią się elementy małej architektury i wyrośnie prawdziwy ogród sztuki. Dotąd dzięki pieniądzom z budżetu województwa udało się zmodernizować małą scenę wraz z garderobami dla aktorów. Teraz ruszą najważniejsze prace na dużej scenie. I tak teatr czeka remont widowni, foyer oraz magazynów, a strych i poddasze zostaną wkrótce zaaranżowane na potrzeby sali prób i supernowoczesne studio nagrań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE