PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijne wsparcie dla kultury. Do podziału jest 28 mln zł

  • bad    14 lipca 2014 - 14:16
Unijne wsparcie dla kultury. Do podziału jest 28 mln zł

Najważniejsze instytucje kultury województwa kujawsko-pomorskiego mogą się ubiegać o dofinansowanie z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na projekty inwestycyjne. Do podziału jest 28 milionów złotych.
W ramach konkursu, ogłoszonego przez zarząd województwa, przewidziano wsparcie na budowę, przebudowę i rozbudowę obiektów kultury, renowację obiektów zabytkowych oraz na zakupy niezbędnych systemów zabezpieczeń przed kradzieżą, pożarem i zniszczeniem. Dofinansowaniem zostaną objęte także przedsięwzięcia związane z konserwacją zbiorów muzealnych, archiwaliów i starodruków.

Nabór wniosków rozpocznie się 4 sierpnia i będzie trwał do 26 września. Przewidywany termin rozstrzygnięcia to styczeń 2015.

- Celem jest poprawa warunków prowadzenia działalności i dostępności dóbr i usług kulturalnych. Każda zainwestowana w kulturę złotówka pozytywnie wpływa na atrakcyjność regionu i rozwój turystyki - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Samorząd województwa systematycznie wspiera i realizuje inwestycje, dzięki którym promujemy dziedzictwo kulturowe. W tym roku, jako jedyny polski region otrzymaliśmy wyróżnienie specjalne w prestiżowym konkursie Unii Europejskiej Europa Nostra Awards za wkład w konserwację, ochronę i promocję zabytków.

W ostatnich ogłaszanych i rozstrzyganych konkursach RPO WK-P 2007-2013 wykorzystujemy środki z krajowej rezerwy wykonania, naszą nagrodę ze sprawne wdrażanie programu w poprzednich latach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.